Як проводити лікування гаймориту.

Метою лікування гаймориту є зняття набряку і забезпечення відтоку слизисто-гнійного вмісту з гайморових пазух. Так як гайморит може бути викликаний рядом причин, то і схема лікування в кожному конкретному випадку буде індивідуальною.
Вам знадобиться
  • - судинозвужувальні препарати;
  • - антигістамінні препарати;
  • - сольовий розчин, настій ромашки;
  • - сік картоплі, синій цибуля, мед, лавровий лист ;
  • - фізрозчин.
Інструкція
1
Використовуйте медикаментозні методи лікування, зрошуєте слизову носа спеціальними бактерицидними і судинозвужувальними препаратами («Назол», «Отривін», «Галазолін» та ін.). При гострому гаймориті показаний прийом антибіотиків: «Ампіцилін», «Амоксицилін», «Макропен» і т.д. Для того щоб зняти набряк слизової, застосовуються антигістамінні препарати - «Кларитин», «Зіртек» та ін.
2
Промивайте носові ходи - слизової виділення необхідно видаляти, щоб відновити носове дихання і очистити порожнину перед прийомом лікарських препаратів. Розчин для промивання готується просто: це може бути сольовий розчин, розведений водою настій ромашки або готові дезінфікуючі суміші. Промивання носа будуть ефективні тільки в разі прохідності носових ходів, тому виконуйте промивання тільки за рекомендацією отоларинголога. В умовах стаціонару пацієнтам зазвичай пропонують «зозулю» - відсмоктування носовій слизу спеціальним апаратом під тиском (метод неефективний і супроводжується неприємними відчуттями).
3
Застосування народних методів лікування гаймориту може трохи полегшити стан хворого, позбавити від головних болів і продезінфікувати порожнини. Закопуйте в ніс суміш з соку картоплі, синього цибулі та розтопленого меду в рівних пропорціях. Робіть компреси на лобові частини - змочену у відварі лаврового листа марлеву серветку прикладайте до шкіри і накривайте рушником. Сік з синього лука розбавляйте водою і закопуйте в носові ходи.
4
Радикальний метод лікування гаймориту - пункція гайморової пазухи. Він застосовується в тих випадках, коли полегшення консервативними методами домогтися не вдається. Під місцевою анестезією виконується прокол носової перегородки і виробляється вимивання вмісту гайморових пазух під тиском струменя фізрозчину. Закінчується процедура введенням антисептичний розчину.
5
Пройдіть фізіотерапевтичне лікування - солюкс і УВЧ покращують стан хворого, ці методи застосовується і в консервативної терапії, і після пункції.
6
Якщо всі заходи не приносять результату, то показана операція - гній видаляють через розріз у роті.
Нерідко гайморит з'являється на тлі затяжного нежиті під час застуди. Оскільки погіршується відтік рідини з гайморових пазух, починається запалення, про що сигналізують постійний головний біль, підвищення температури тіла і набряк в області носа. Якщо ви помітили подібні ознаки у себе, швидко вирушайте до лікарні.
Інструкція
1
Відвідайте лора, щоб фахівець оглянув вас і виніс попередній діагноз. Після цього вам дадуть направлення на лабораторні дослідження крові і сечі, направлять на рентген. Далі буде призначено основне лікування, яке полягає в прийомі сильнодіючих антибактеріальних засобів і в промиванні пазух носа. Дотримуйтесь приписами лікаря.
2
Якщо гайморит сильний, і є небезпека, що запалення може зачепити поверхню мозку, проводять прокол. Після процедури спостерігається поліпшення стану. Коли і це не приносить результату, лікарі йдуть на кардинальні заходи: за допомогою надрізу в носоглотці видаляють гнійний вміст пазух. Реабілітація після хірургічного втручання проходить швидко.
3
У домашніх умовах можна проводити промивання пазух настоєм ромашки, календули або солоною водою. Не забудьте проконсультуватися з лікарем! Прикрийте одну ніздрю пальцем, а другий втягніть воду з чашки або залийте рідину за допомогою чайника з тонким носиком. Виконайте те ж саме з тієї ніздрів, що ви прикривали. Якщо у вас спостерігається сильна закладеність, спочатку закапайте судинозвужувальний засіб.
4
Хронічний гайморит може турбувати час від часу, щоб уникнути загострення, потрібно закапувати в ніс масло обліпихи. Непоганий ефект спостерігається і при використанні соку алое, розведеного в рівному співвідношенні з чистою водою.
5
Прогрівання допомагає перемогти гайморит, але є протипоказання, про які вас повинен попередити лор. Візьміть кілограм солі, розколіть її на сковороді, пересипте в щільний носок або в шаль і прикладіть до перенісся. Тримайте 20-30 хвилин. Процедуру проводите до повного одужання.
Зверніть увагу
Займатися самолікуванням гаймориту вкрай небезпечно. Пазухи, в яких накопичується гній, знаходяться в безпосередній близькості від кори мозку.