Як прати кімоно.

Кімоно відрізняється від решти одягу не тільки пишним найменуванням, а і щільністю тканини, кроєм та іншими нюансами. Це зручний костюм для тренувань, відмінно вбирає вологу. Він досить легко стирається. Більшість кімоно, що продаються у нас, мають стандартний японський крій.
Інструкція
1
Кімоно складається з куртки, пояса і штанів. Куртка заорюється на праву сторону, жіночий варіант костюма має зав'язки на рівні грудей, вони призначені, щоб не відволікати від бою увагу оточуючих чоловіків. Кімоно , призначене для занять карате, більш тонке і легке, має укорочені рукава. Тканина може бути сама різна, вага виражається в унціях. Найміцніші моделі виготовляються з більш важкого і щільного матеріалу. Але навіть найтонше і легке кімоно носиться не менше двох років, якщо воно добре пошито.
2
Для меншого зносу в тканину костюма додають поліестер. Такий костюм випрати можна навіть просто в тазику. Наберіть теплу воду в таз, насипте трохи прального порошку, залиште кімоно отмокнуть на пів години, потім виперіть, пополощіть і просушіть. Сохне костюм дуже швидко.
3
Кімоно може бути практично будь-якого кольору, адже в різних школах бойових мистецтв фасон і колір одягу означає ступінь майстерності. Костюм певного кольору потрібно заслужити. Кімоно для айкідо має білий колір, тому його періть окремо від кольорових речей.
4
Прати кімоно слід не рідше, ніж раз на тиждень, а іноді і два рази. Після кожного тренування просушуйте його, так як в сирої тканини розмножуються бактерії, які згодом подразнюють шкіру. Крім того, не висушений належним чином костюм матиме страшний запах.
5
Стираючи костюм в машинці, ставте режим «хлопок», порошку насипайте не більше 200 грамів. Число обертів при пранні і віджиманні виставте 800. У такому режимі кімоно буде стиратися близько півтори години. Не залишайте костюм в машині після прання, так як він не тільки буде пахнути вогкістю, а може і загнити. Після цього розгладьте руками великі згини і зморшки, повісьте на мотузку для білизни сушитися. Гладити кімоно краще, коли воно трохи вологе.
6
Кольорове кімоно потрібно прати окремо від пояса і тільки порошком, призначеним для прання кольорових тканин, інакше воно досить швидко втратить яскравість тонів. У будь-якому випадку зовнішній вигляд повинен бути охайним, так як це дуже важливо в бойових мистецтвах.
Корисна порада
Біле кімоно доводиться іноді відбілювати, що негативно впливає на структуру тканини, в результаті чого вона рветься. Використовуйте щадні відбілювачі.