Як наситити воду киснем.

Деякі акваріумісти змушені вирішувати питання: як забезпечити рибок необхідною кількістю кисню? Особливо в теплу пору року, коли швидкість обмінних процесів в організмах, які населяють акваріуми, різко зростає, а концентрація розчиненого у воді кисню, навпаки, різко знижується. Оскільки риби не мають здатність регулювати температуру свого тіла, в більш теплій воді прискорюється їх обмін речовин. Як наситити воду киснем?
Інструкція
1
Перш за все, зробіть так, щоб в акваріумі в достатній кількості присутні водні рослини. Їх дуже багато: всілякі ехінодоруси, криптокорини, Елоді, роголістникі, апоногетони і т.д. Кисню, який виділяється їм, як правило, цілком вистачає, щоб забезпечити потреби рибок, навіть в теплий сезон, зрозуміло, за умови, що мешканців в акваріумі порівняно небагато. Однак слід врахувати, що якщо рослини розростуться занадто густо, то можуть бути і неприємні побічні явища, тому їх слід час від часу проріджувати.
2
Якщо ж рослин в акваріумі з тієї чи іншої причини взагалі немає (або їх дуже мало), то тоді доведеться вдатися до аерації, тобто до примусового нагнітанню повітря в воду . Для цього знадобляться: компресор, гумові шланги і наконечник-розпилювач. Його завдання - утворити на виході якомога більше бульбашок, для збільшення площі зіткнення повітря з водою (щоб якомога більше кисню перейшло в воду ). Тому наконечник виготовляється з матеріалу, що містить безліч дрібних пір.
3
Слід передбачити можливість регулювання кількості подаваного повітря (наприклад, в холодний період рибам потрібно набагато менше кисню, з причини, зазначеної раніше). Тому або купіть компресор, потужність якого можна змінювати, або заведіть металеві затиски (краще гвинтові), за допомогою яких можна «пережимати» шланг, змінюючи його перетин.
4
Якщо ж потрібно наситити киснем акваріум з морською водою, тут одного пористого наконечника вже недостатньо (особливо при великому обсязі акваріума). В таких випадках, як правило, використовуються вузькі довгі трубки- «колони» з безліччю дрібних отворів.
Згідно зі спостереженнями вчених, протягом останніх 200 років частка кисню в земній атмосфері скоротилася практично вдвічі, з 38 до 20%. Його нестача особливо гостро відчувається у великих містах з розвиненою промисловістю і жвавим автомобільним рухом. Щоб уникнути гіпоксії, фахівці рекомендують спеціально збагачувати організм киснем, використовуючи для цього не тільки прогулянки на свіжому повітрі, а й сучасні технології.
Інструкція
1
Наситити організм киснем більшою чи меншою мірою можна кількома способами. Самим ефективний і швидкий з них - так звана гіпербаричнаоксигенація, лікування киснем, що подається під тиском в барокамеру. Такі сеанси покращують загальний стан організму, підвищують тонус м'язів і опірність інфекціям, допомагають протистояти стресам. Дізнайтеся, чи є у вашому місті можливість пройти таке лікування, порадьтеся з лікарем. Своєрідною альтернативою барокамері може стати так звана киснева капсула, яка, поряд з обладнанням для засмаги, нерідко встановлюється в косметичних салонах. Вона не тільки сприяє насиченню організму киснем, але і володіє вираженим косметологічним впливом, так як часто застосовується в комплексі з арома-та кольоротерапією.
2
Займіться фізкультурою, якщо ви цього досі ще не зробили. Справитися з кисневим голодуванням допомагають заняття ритмічною і дихальною гімнастикою, йогою, бодіфлексом. Щодня бувайте на свіжому повітрі, ходіть пішки на роботу і з роботи, виїжджайте на природу у вихідні дні.
3
Пройдіть курс оксигенотерапії із застосуванням, так званих кисневих коктейлів, - соків, які за допомогою спеціального приладу перетворюються в насичену киснем піну. Як стверджують лікарі, півлітрова порція «пінки» по ефективності впливу на організм дорівнює двом годинам прогулянки лісом. Варто зауважити, що ставлення до цього методу досить неоднозначне. Скептики стверджують, що насититися киснем можна тільки через дихальну систему, а ніяк не через шлунково-кишковий тракт. Як би там не було, якщо є можливість, цей спосіб варто випробувати: він абсолютно нешкідливий, і його часто рекомендують навіть вагітним жінкам, для яких кисневе голодування найбільш небезпечно.
4
В останні роки в продажу з'явилася спеціальна мінеральна вода, збагачена киснем. За твердженням рекламодавців, розчинений в ній кисень прекрасно засвоюється при її вживанні. Ви цілком може перевірити це твердження на собі - у кожному разі, організм отримає користь хоча б від якісної води.
5
Якщо є можливість, пройдіть курс салонних процедур, що збагачують киснем шкіру. Найбільш популярна з них - так звана киснева мезотерапія, під час якої струмінь газу прицільно подається на шкіру з апарату через спеціальну насадку. Ця процедура омолоджує, покращує зовнішній вигляд і прискорює регенерацію шкірних покривів. Придбайте також спеціальну кисневу косметику з антивіковим ефектом.
Зверніть увагу
Наслідки нестачі в організмі кисню можуть бути найрізноманітнішими: від головних болів до пригніченого настрою. Саме кисневе голодування призводить до збоїв в роботі, як окремих органів, так і систем організму в цілому, - нервової, дихальної, імунної. Зрештою, хронічна гіпоксія веде до передчасного старіння. Тому не нехтуйте будь можливістю збагатити свій організм киснем, використовуючи для цього всі доступні вам способи.