Як знімати туман. Як правильно фотографувати туман.

Туман - це природне явище, повне таємничості. Це дуже привабливе стан природи для створення фотопейзажів. Впоратися зі зйомкою в цих умовах зовсім не складно.
Інструкція
1
Необхідно зрозуміти, що туман - це природне явище, пояснюване скупченням великої кількості води в повітрі. Сам по собі туман - це повітря, який став не зовсім прозорим. Знімати тільки ці суспензії нецікаво, вийде просто сіре однорідне речовина, що заповнює всю фотографію. Єдиним способом отримання цікавого кадру є зіставлення або порівняння з іншими предметами. Необхідно показати, як туман впливає на звичні нам види.
2
У Росії туман можна зустріти ввечері або рано вранці, для денного часу це явище менш характерно. Найпростіший спосіб відшукати його - виїхати рано вранці за місто, щоб приїхати до світанку до озера, річки або полю з низинами.
3
Найбільш наочною зйомкою будуть пейзажі, в тому числі міські. Необхідно відзначити, що туман є найпотужнішим засобом досягнення тональної перспективи, яка виглядає як висветленіе і затуманення об'єктів по мірі віддалення. Цей ефект створює глибоке простір у фотографії. Складіть кадр таким чином, щоб скомпонувати який або великий темний об'єкт переднього плану з заднім планом. При цьому виробляєте фокусування переважно по передньому плану. Наприклад, це можуть бути ліхтарні стовпи і люди на тлі мосту, який іде у туманну даль, або ж велике старе дерево, що стоїть на відкритому просторі. В полях можна зайняти високу точку зйомки і знайти таке положення, де в кадр входить як стелеться на берег річки чи ставка туман, так і вільний від нього простір.
4
Особлива чарівність додасть знімку хороша палітра кольорів і півтонів. Для цього необхідно правильно підібрати експозицію. Використовуйте максимально низькі значення світлочутливості (ISO) вашого фотоапарата. Чим менше значення цього параметра, тим більше півтонів на фотографії ви отримаєте. Глибину простору і якесь розмиття туман створить і без широко відкритою діафрагми, тому можна сміливо закрити її до значень 5,6 - 9, що дозволить збільшити різкість об'єктів, що потрапили в зону фокуса. Всі ці маніпуляції зроблять витримку довгою, у зв'язку з чим доведеться ставити камеру на штатив.
5
Обов'язково знімайте в RAW. В редакторі, поряд з іншими параметрами, ви зможете поміняти колірну температуру знімка, а також збільшити або зменшити загальну контрастність або контурну різкість, що сильно вплине на вигляд туманного ранку.
Час експонування, тобто час, коли затвор фотоапарата відкритий, називається витримкою, від слова - «тримати» (затвор відкритим). Тут важливі два моменти. По-перше, витримка пов'язана з процесом отримання світла на матрицю або плівку, а тому дуже тісно взаємодіє з діафрагмою. По-друге, експонування - це ще й процес опромінення світлочутливого матеріалу, тобто важлива світлочутливість матеріалу, яку зазвичай позначає ISO, що також впливає на витримку .
Інструкція
1
У більшості фотоапаратів використовується одна і та ж шкала витягів, яка виражається в частках секунди: Це показники від 8000 (18000секунди) до 4 (4 секунди). Коротка витримка потрібна, щоб не змазати кадр, адже якщо ви тримаєте камеру в руках, то фокус може бути зміщений від найменшого коливання. Якщо знімаєте без штатива, то завжди необхідно прагне до більш короткій витримці, щоб кадри були найбільш чіткими. Якщо світла багато, то ISO повинна бути мінімальною. Якщо день похмурий, ISO повинна бути в межах 200-400.
2
Найменша витримка (1/8000) використовується для зйомок рухаються об'єктів. А ось світлочутливість (ISO) при таких зйомках повинна бути максимальною.
3
Якщо світла мало, то витримка збільшується. Найбільша витримка встановлюється при нічних зйомках без використання спалаху. Світлочутливість повинна бути максимальною також, а діафрагма відкритою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=KrD8IwhmTMM
Корисна порада
Якщо знімаєте без спалаху, то витримка так велика, що без штатива не вийде зробити якісні знімки.