Як робити дитяче пюре. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Незважаючи на великий асортимент консервованих дитячих пюре , багато батьків вважають за краще самі готувати для своїх малюків. Однак у цьому випадку необхідно ретельно дотримуватися правил обробки продуктів.
Вам знадобиться
  Інструкція
  1
  Віддавайте перевагу парової варінні для приготування дитячих страв, так як вона забезпечує найбільшу схоронність корисних речовин. Для цих цілей зручніше використовувати пароварку.
  2
  Подрібнюйте продукти за допомогою м'ясорубки, терки, протирайте через дрібне сито або скористайтеся блендером або кухонним комбайном. Тримайте посуд завжди в ідеально чистому стані. Для малюків 4-7 місяців готуйте полужидкое пюре , для 8-10-місячних консистенція пюре може бути більш густе. Готувати страви в протертому вигляді потрібно до 1,5-2 років, але подрібнювати продукти можна не настільки ретельно.
  3
  Не використовуйте для приготування дитячих пюре гострі приправи і спеції. З 8-9 місяців допускається додавання в малих кількостях цибулі, кропу, часнику, зелені. Дітям старше 1 року можна трохи підсолювати пюре , але не більше 0,2-0,3 г солі на 100 г продукту.
  4
  Давайте фрукти і ягоди дітям в свіжому вигляді. Відбирайте для приготування пюре тільки зрілі плоди, без гнилі і побитостей. Ретельно промийте їх, видаліть насіння і очистіть по необхідності шкірку. Обдайте фрукти окропом і протріть їх в блендері до стану пюре , ягоди простіше протерти через сито. Деякі фрукти, наприклад абрикоси, сливи, необхідно трохи проварити в невеликій кількості води, не доводячи їх до кипіння, тільки для того, щоб вони стали м'якшими.
  5
  Промийте овочі щіткою перед тим як готувати з них пюре . Зріжте якомога більш тонким шаром шкірку, так як вітаміни знаходяться в зовнішній частині плоду. Не використовуйте підморожені, позеленіли плоди. Повторно промийте овочі в проточній воді після очищення. Потім для видалення нітратів та інших шкідливих сполук замочіть плоди в прохолодній воді: картопля на 12-24 години, інші овочі на 1-2 години. Після цього відваріть овочі на пару. Якщо такої можливості немає, то варіть продукти в невеликій кількості киплячої води під кришкою. Після цього протріть їх в пюре . Розбавте овочеве пюре молоком - грудним або після 10-місячного віку коров'ячим, овочевим відваром, щоб пюре не було занадто густим. Крім того, можна додати 0,5 ч.л рослинного масла.
  6
  Слідкуйте за температурою їжі - пюре має бути близько 40оС. Готуйте пюре для малюка безпосередньо перед початком прийому їжі - зберігати його в холодильнику можна не більше двох годин.