Як мислити правильно.

Кожна людина рано чи пізно замислюється: "А в ту чи сторону я йду? Чи не скоював я помилку?". Як зрозуміти, чи зроблений правильний вибір або всі його роздуми, аналіз привели до чергової глобальної помилку?
Інструкція
1
Розібратися з термінами. Найчастіше під "правильно" ми маємо на увазі "з вигодою для себе" і "для загального блага". Якщо ситуація скрутна, а порадитися більше не з ким, кращий друг - словник синонімів, папір та ручка. Слову з розмитим змістом (наприклад, слову "правильно") потрібно підібрати той синонім, який відгукнеться в серці. Або підбирати слова самим, розкривати це слово. Можна навіть ціле твір написати, щоб витягнути з підсвідомості той самий заповітний сенс. Коли слово знайдено, його виписують на чистий листок, підкреслюють і позначають як мета. А потім переходять до наступного етапу.
2
Тримати емоції під контролем. Ми часто приймаємо рішення, керуючись почуттями (якщо не сказати гормонами), а холодний розрахунок і логіка в цей час відключені. Відповідно, рішення спочатку нам здається правильним. А коли голова остигає, то не дуже. Треба розуміти, що абсолютно правильні рішення зустрічаються вкрай рідко. Кожне з них адекватно своєї ситуації. І не існує однозначної відповіді на таке питання як: "Чи варто було дзвонити вночі колишньому хлопцю?".
3
Перевіряти результати. Є мудре правило, яке в спрощеному вигляді формулюється так: "Неправильний вибір заводить в тупик". У позитивному вигляді воно означає: "Якщо зроблений вибір збільшує число нових можливостей, нових шляхів, значить, ви мислили правильно". Після прийняття рішення людина зазвичай сумнівається в собі, і тому зміни, які приходять відразу ж, здаються йому негативними. А значить, він мислив неправильно і вступив невірно. Однак через деякий час, коли пам'ять стирає негативне і залишає позитивне, людина розуміє, що його вчинок був здійснений не дарма. Щоб мислити правильно, ми повинні уникати пасток власних почуттів і не балансувати між самобичуванням і самовиправданням.
4
Вивчати логіку. Власне її друге називання "наука про вміння мислити правильно", "мистецтво правильних міркувань". Будь-яку складну ситуацію можна розкласти на ланцюжок логічних і нелогічних вчинків. Розум потрібно тренувати так, як ми тренуємо ноги, якщо хочемо пробігти крос. Більше логічних задач, тестів на кмітливість, на вміння аналізувати інформацію і комбінувати розрізнені дані. І тоді все число неправильних висновків і прикрих життєвих помилок скоротиться в рази.
5
Є приказка "Forget your troubles, come on get happy" - "Забудь свої труднощі і просто будь щасливий". Іноді наша невпевненість, страх взяти на себе відповідальність за свої вчинки дуже заважають нам жити. І замість того, щоб мислити легко і невимушено, вибираючи різні дороги і різних людей, людина замикає себе в сумнівах. І даремно.