Як визначити відносну молекулярну масу. визначити відносну молярну масу речовини.

Відносна молекулярна маса речовини - це величина, що показує, у скільки разів маса однієї молекули даної речовини більше 1/12 маси ізотопу вуглецю. По-іншому, вона може називатися просто молекулярною масою. Яким чином можна знайти відносну молекулярну масу ?
Вам знадобиться
  • Таблиця Менделєєва.
Інструкція
1
Все, що вам знадобиться для цього - Таблиця Менделєєва і елементарна здатність робити обчислення. Адже відносна молекулярна маса - це сума атомних мас елементів, що входять до складу цікавить вас молекули. Зрозуміло, з урахуванням індексів кожного елемента. Атомна ж маса кожного елемента вказана в Таблиці Менделєєва поряд з іншою важливою інформацією, причому з дуже високою точністю. Вам для цих цілей цілком підійдуть і округлені значення.
2
Розгляньте, наприклад, добре знайоме всім з'єднання - сірчану кислоту. Це настільки важлива речовина, що її неофіційно називають «кров хімії». Яка її відносна молекулярна маса? Насамперед, напишіть її формулу: H2SO4.
3
Тепер візьміть Таблицю Менделєєва і визначте атомні маси кожного елемента, що входить до її складу. Таких елементів три: водень, сірка, кисень. Атомна маса водню (H) = 1, атомна маса сірки (S) = 32, атомна маса кисню (О) = 16. Враховуючи індекси, підсумуйте: 2 + 32 + 64 = 98. Саме така відносна молекулярна маса сірчаної кислоти. Зверніть увагу, що мова йде про приблизний, округленому результаті. Якщо ж з якоїсь причини потрібна висока точність, то доведеться врахувати, що атомна маса сірки не рівно 32, а 32,06, водню - не рівно 1, а 1,008 і т.д.
4
Таким же чином можна визначити молекулярну масу будь-якої речовини, як має відносно простий склад, так і дуже складний. Треба тільки знати точну формулу речовини. І ні в якому разі не забувати про індекси.
Зверніть увагу
Якщо під рукою не виявиться Таблиці Менделєєва, відносну молекулярну масу того чи іншого речовини дізнайтеся за допомогою довідників з хімії.
Корисна порада
Маса речовини в грамах, яка чисельно дорівнює його відносній молекулярній масі, називається молем.