Як в'язати рукавиці двома спицями. Як зв'язати рукавички двома спицями.

Без теплих рукавиць взимку не обійтися. А так як по-справжньому ексклюзивні речі можна лише зробити своїми власними руками, то пора зв'язати симпатичні рукавиці в подарунок собі і своїм близьким. Тим більше що їх нескладно пов'язати на двох спицях.
Вам знадобиться
  • - 100 г пряжі;
  • - спиці;
  • - трохи пряжі контрастного кольору;
  • - голка з великим вушком.
Інструкція
1
Для розрахунку необхідної кількості петель, щоб зв'язати рукавиці , виміряйте окружність долоні в найширшій частині і розділіть отриману мірку на два.
2
Далі зв'яжіть контрольний зразок і розрахуйте щільність в'язання. Цей невеликий прямокутник, пов'язаний з тих ниток і тими спицями, якими ви згодом будете в'язати виріб, допоможе уникнути багатьох помилок. Ви зможете розрахувати необхідну кількість петель.
3
Наприклад, для зразка ви набрали 30 петель, його ширина вийшла 15 см, отже, щільність в'язки в цьому випадку дорівнює 30: 15 = 2 петлі в одному сантиметрі.
4
Отже, ви знаєте величину полубхвата долоні і кількість петель в одному сантиметрі. Перемноживши ці величини, ви отримаєте необхідну кількість петель для набірного ряду.
5
Спочатку зв'яжіть деталі долонь. Зв'яжіть 3-4 см хусткової в'язкою або гумкою 1х1. далі переходите на панчішну в'язку (в особових рядах всі петлі в'яжіть лицьовими петлями, а в виворітних - виворітними). В'яжіть таким чином близько п'яти сантиметрів (до початку великого пальця).
6
Далі всі петлі розділіть на три частини (на одній третині будете в'язати великий палець). Для правої рукавиці по лицьовій стороні, а для лівої - по виворітного пров'яжіть дві петлі до пальця (крайову знімайте). Потім петлі пальця (1/3 частина всіх петель). Решта петлі зніміть на шпильку.
7
Потім в'яжіть тільки петлі великого пальця до нігтя прямо, а потім робіть убавкі, пров'язуючи по дві петлі з кожного боку полотна. Коли на спицях залишаться дві останні петлі, в'яжіть палець в зворотному порядку. Для цього на початку і кінці ряду додавайте по одній петлі, поки не вийде початкове кількість петель. Тепер в'яжіть прямо половинку рівну першою.
8
Петлі, зняті на шпильку, надягніть на спиці і продовжуйте в'язати деталь долоні до кінця нігтя мізинця. Тепер в'яжіть, пров'язуючи по дві петлі на початку і кінці ряду. Решта 5 петель закінчите як звичайно.
9
Для в'язання верхніх деталей наберіть така ж кількість петель, що і для долоні. Пров'яжіть 3-4 см хусткової в'язкою або гумкою 1х1. Потім в'яжіть панчішної в'язкою так само, як і деталь долоні, тільки не вив'язуючи палець.
10
Готові деталі рукавиць проутюжьте через вологий проутюжільнік. Верхні частини прикрасьте вишивкою або намистинами. Зшийте частини по лицьовій стороні швом через край товстої пряжею контрастного кольору.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=E-HbClqkx9I
Зв'язати рукавиці спицями за допомогою цієї інструкції не складно, проте перший раз може зайняти досить багато часу. Зате другі і треті рукавиці ви зв'яжете дуже швидко і легко!
Вам знадобиться
  • Для того, щоб зв'язати дитячі рукавиці:
  • - близько 100 гр (200 м/50 гр) пряжі
  • - 5 спиць № 3 довжиною близько 15 см
Інструкція
1
Наберіть 44 петлі, розподіліть їх на 4 спиці і замкніть в кільце. Зв'яжіть гумкою (поперемінно 1 лицьова, 1 виворітна) манжету бажаної довжини.
2
Далі пров'язати на всіх спицях 2 ряди лицьовими петлями. Перші 22 петлі - внутрішня сторона рукавиці, останні 22 петлі - зовнішню. для клина великого пальця відзначте 2-ю і 4-ю петлі внутрішньої сторони. в 3 ряду після 1й і перед 2й зазначеними петлями додати по одній петлі. В'язати 2 ряди без прібивок. Далі додати 2 петлі, як описано вище. Повторювати прибавки через кожні 2 ряди до тих пір, поки доданих петель чи не стане 16.
3
16 петель для великого пальця залишити на англійській шпильці. Над залишеними петлями набрати 7 петель і в'язати 1 ряд лицьовими. Щоб вийшов клин великого пальця, потрібно поступово зменшити 7 набраних петель. Для цього кожну 1 петлю перемички провязивать з нахилом вліво, останню - разом лицьовою. На спицях повинно залишитися 44 петлі. Далі в'язати прямо на 4 спицях приблизно 4 см.
4
Для формування верхньої частини рукавиці збавити петлі: провязать лицьовій 1 петлю внутрішньої частини, 2 і 3 петлі провязать разом лицьовою. На зовнішній стороні рукавиці убавкі убавкі виконати аналогічно. По 2 перший і 2 останні петлі внутрішньої і зовнішньої сторін утворюють доріжки, а розташовані між доріжками 16 петель повинні бути збавляючи. На кожній стороні половину цих петель збавляти в кожному 2 ряду. На спицях залишиться 8 петель, які потрібно стягнути.
5
Тепер потрібно зв'язати великий палець. На спицю перевести 16 петель клина і з протягання набрати 6 петель = 22 петлі. Петлі поділити на 3 спиці і провязать ряд лицьовими. Потім виконати клин, як над перемичкою, так, щоб залишилося 16 петель. В'язати прямо, приблизно 3 см. Після цього почати збавляти петлі. В кінці кожної спиці останні 2 петлі провязать разом лицьовою. Решта петлі стягти.
Зверніть увагу
Школа в'язання: як зв'язати рукавиці на 11-13 років. 1. У роботі використовувати набір з п'яти панчішних спиць. На дві спиці набрати 36 петель. 2. Розподілити петлі на чотири спиці, по 9 п. На кожну, і в'язати п'яту спицею гумкою 1? 1 по колу. 3. Виконати 7 см гумкою 1? 1, в'язати 6 см лицьовими. Далі для пальця перші 6 п. З першої спиці зняти на шпильку.
Корисна порада
При круговому в'язанні всі лицьові петлі-завжди в'яжемо за верхні дольки. На одну пару рукавиць витрачається від 40 до 100 г шерсті. В'язати починаємо з манжети, рівної окружності кисті. В'яжемо її зазвичай гумкою 1х1 або 2х2. Спиці для зручності нумеруємо, рахунок ведемо за годинниковою стрілкою (рис.1). На 1-й і 2-й спицях в'яжемо верхню частину рукавиці, а на 3-й і 4-й - нижню (долоню).