Як спиляти дерево.

Нерідко виникає ситуація, коли доводиться позбутися зростаючого дерева. Як правильно спиляти дерево, тим більше якщо воно велике і розлоге? Варто пам'ятати, що спилювання дерева не безпечна робота, що вимагає знання хоча б теорії, а в кращому випадку навичок.

Дійте послідовно і в жодному разі не поспішайте.

 1. Визначте небезпечну зону - то місце куди впаде спиляне дерево. Це місце має бути довше висоти дерева в два рази. Подбайте про те, щоб у цьому місці не було людей і тварин.
 2. Перед тим як спиляти дерево визначте напрямок і вирішите чи варто пиляти його по частинах. Щоб дерево впало в потрібному напрямку прив'яжіть до стовбура, якнайвище, звичайну мотузку. В межах безпечної зони попросіть кого небудь тягнути за мотузку коли ви будете пиляти.
 3. Подбайте про безпеку. Одягніть захисний головний убір, міцну взуття та шкіряні рукавички.
 4. Відмовтеся від спилювання дерева в вітряний день
 5. Інструментом для спилювання краще використовувати лучкову пилку або ножівку по дереву. Забудьте про електропили, вона для професіоналів.
 6. Зробіть зарубку, випиляєте клиновидний шматок.
 7. Остаточний пропив робиться з іншого боку від зарубки, залишивши центральні волокна.
 8. Встаньте збоку і дайте команду помічникові тягнути за мотузку. Якщо дерево не повалилося, зробіть більш глибокий пропив.
Сьогодні бензопила - один з не просто необхідних, але і доступних інструментів, широко використовуваних як для заготовки дров, так і при різних видах садово-паркових робіт. Спиляти дерево на бензопили досить швидко і просто, але дуже важливо, щоб при цьому виконувалися всі вимоги техніки безпеки.
Вам знадобиться
 • - бензопила;
 • - захисний костюм;
 • - трос з лебідкою.
Інструкція
1
Почніть роботу з бензопилою з перевірки інструменту. Пила повинна бути заправлена відповідним паливом - сумішшю бензину зі спеціальним маслом у відповідній пропорції (вказана в інструкції), резервуар для мастила ланцюга повинен також бути заповнений маслом для ланцюгів. Ланцюг повинна бути наточеною і натягнутою, вона повинна з деяким зусиллям провертатися рукою в захисній рукавичці при вимкненому двигуні. Отвір в шині пили повинно бути очищено від пилу для нормального мастила ланцюга. Приготуйте захисні окуляри або щиток для очей, рукавички, захисний одяг.
2
Уважно огляньте то дерево , яке необхідно спиляти і місце навколо нього. Врахуйте довжину дерева, його природний нахил, розташування можливих перешкод навколо нього - дерев, автомобілів, будівель і т.п. Якщо погода вітряна, то силу вітру треба також мати на увазі. Якщо напрямок вітру і природний кут нахилу дерева збігаються з бажаним місцем завалу дерева, тоді можна приступати до спилювання без спеціальної підготовки. Якщо ж напрямок падіння дерева необхідно змінити, то потрібна додаткова підготовка - необхідно створити напругу в стовбурі в потрібну сторону. Для цього можуть бути використані трос і лебідка. Один край троса з драбини закріпіть якнайвище на стовбурі, інший край троса з лебідкою - у землі на відстані від дерева з боку бажаного місця падіння дерева. Обертайте ручку лебідки, створюючи напруження в стовбурі.
3
Заведіть пилку, перевірте її роботу і гальмування, а потім зробіть перший горизонтальний пропил з того боку, в яку повинно впасти дерево на 1/3 товщини його стовбура. Під кутом близько 45 градусів до нього робиться другий пропил для освіти клина.
4
Зробіть трохи вище першого пропила валочного горизонтальний пропил. Це пропил не повинен з'єднуватися з клином, між ними бажано залишити близько 5 см. В той момент, коли ви відчуєте, що дерево початок завалюватися, потрібно припинити пиляти і злегка підштовхнути його в потрібну сторону. У момент падіння дерева потрібно відійти подалі від пня.
Зверніть увагу
Чи не пиляйте з драбини. Чи не пиляйте в стані алкогольного сп'яніння. Виконуйте всі запобіжні заходи.
Корисна порада
Якщо лебідки немає, можна використати автомобільний трос або старий пожежний гідрант, зробивши з них кільце, огорнуте навколо дерева. В нього у землі вставляється лом або обрізок труби, за допомогою якого вам потрібно скрутити кільце, створюючи таким чином напругу в стовбурі. Як тільки напруга буде створено, необхідно застромити лом в землю, щоб трос НЕ розкручувався.