Як вибрати вуз і факультет.

На випускника школи лягає дуже важлива і відповідальна задача - вибір свого майбутнього життєвого шляху. Більшість сучасних школярів прагнуть вступити до вуз , щоб підвищити свої шанси на працевлаштування і оволодіти цікавою їм професією. Але як же вибрати вуз і факультет для навчання?
Вам знадобиться
  • - «Довідник абітурієнта»;
  • - комп'ютер;
  • - доступ в інтернет.
Інструкція
1
Вирішіть, в якій сфері ви б хотіли працювати. Для цього можна пройти різні тести на визначення «ідеальної професії». Вони не зможуть дати вам однозначну відповідь на питання, але допоможуть розібратися, в якому напрямку краще рухатися. Також порадьтеся з батьками та іншими дорослими, думці яких довіряєте. Якщо у вас в школі є заняття з профорієнтації, то ви можете почерпнути корисні відомості про сучасному ринку праці від викладача.
2
Майте на увазі, що при виборі професії надійніше всього орієнтуватися на особисті переваги, а не на популярність або затребуваність спеціальності в сьогоденні. Ваше навчання займе як мінімум п'ять років, протягом яких запити ринку на фахівців можуть кардинально змінитися. До того ж, навіть якщо ви отримаєте затребувану професію, то ви повинні будете стати вартим фахівцем. Цього важко досягти, якщо ви не любите справу, якою ви займаєтеся.
3
Оберіть університет для проходження курсу навчання. Зорієнтуватися вам допоможе «Довідник абітурієнта», який щорічно видається для кожного міста. Знайдіть вуз и, в яких навчають цікавить вас спеціальності. Зверніть увагу на наявність бюджетних місць на вибраному вами напрямку. Це особливо важливо, якщо ви не готові платити за навчання. Якщо ви сумніваєтеся у виборі, то можете дізнатися, як оцінюється обраний вуз в різних рейтингах навчальних закладів. Але врахуйте, що вони часто буває не репрезентативними, наприклад, вуз може зайняти більш низьке місце просто через невелику чисельність студентів або штатних викладачів.
4
Вирішіть, на якому факультет е ви хочете вчитися. Буває так, що однієї і тієї ж спеціальності, наприклад, програмування, можуть навчати і на математичному факультет е, і на факультет е інформаційних технологій. Так який же з них вибрати? Для цього потрібно зрозуміти, в чому відмінності в навчальній програмі з цих дисциплін. Це можна зробити, вивчивши розклад і навчальні плани, якщо вони є у відкритому доступі на сайті вуз а. Також хороший спосіб - це відвідати «День відкритих дверей», під час якого можливо зустрітися з деканом факультет а і кураторами спеціальності і з'ясувати у них, у чому полягає специфіка конкретного навчального спрямування.
Вибір факультету у вузі - непросте заняття, оскільки від цього залежить майбутня професія. Важливо зупинитися на тому профілі, який підходимо вам найбільше, щоб навчання проходило максимально ефективно.
Інструкція
1
Вибирайте факультет у вузі заздалегідь, краще в кінці 10 - початку 11 класу. В даний час для вступу в більшість університетів потрібно здати Єдиний державний іспит. На сайтах установ можна знайти інформацію про те, з яких предметів потрібно здавати іспити для зарахування на той чи інший факультет. А протягом 11 класу школи та університети відкривають набір на курси підготовки до ЗНО. Саме тому, вибравши заздалегідь відповідний профіль, ви зможете без проблем підготуватися до іспитів і вступити туди, куди хочете.
2
Вирішіть, яка сфера діяльності приваблює вас найбільше. Якщо ви не можете самостійно дати відповідь на це питання, то допомогти можуть різноманітні тести на визначення професії, які можна знайти в інтернеті. Слід обов'язково порадитися з батьками і вчителями, оскільки старші люди найчастіше в курсі, як йдуть справи із зайнятістю в місті та області, які професії цінуються більше всього і т.д.
3
Ознайомтеся уважно з інформацією на сайті університету, в який ви бажаєте вступити. Тут завжди можна знайти вичерпну інформацію про кожного з факультетів, ознайомитися з вимогами до зарахування, навчальною програмою, проведеними заходами, відгуками учнів і випускників тощо.
4
Пам'ятайте, що при виборі профілю для навчання на перше місце необхідно ставити особисті переваги і тільки потім уже популярність професії та її затребуваність на ринку праці. Навчання у вузі займає 4-5 років, за які ситуація щодо актуальності професій може кардинально змінитися. Вибирати потрібно той профіль, який вам подобається найбільше і в якому ви добре розбираєтеся, зможете освоїти пропоновану програму вищої освіти. Тільки в цьому випадку можна стати справжнім фахівцем своєї справи.