Як збільшити витримку.

витримки називається часовий відрізок, під час якого світло впливає на фотоматеріал або матрицю у випадку з цифровими камерами. Витримку визначають за часом експонування (час, протягом якого затвор був відкритий). Витримка є одним з головних параметрів у фотографії, і від її тривалості часто залежить не лише якість знімків, але і настрій або думка, яку хотів передати фотограф.
Інструкція
1
Прочитайте в інструкції, яка додавалася до камери, як включити режим пріоритету витримки. Це самий простий і зручний режим. Зазвичай він позначається англійською буквою S (від англ. Словосполучення Shutter speed). C допомогою цього режиму поміняйте час витримки коліщатком управління або через меню. Камера автоматично підбере діафрагму по освітленості об'єкта і чутливості матриці.
2
Також ви можете встановити параметри витримки вручну. Ця команда, як правило, позначається буквою M (в перекладі з англійської означає слово manual) і дозволяє задати фотографу не тільки величину витримки, але і діафрагму. Найчастіше, цей режим використовується для того, щоб вирішити якісь специфічні завдання або ж щоб обійти обмеження системи експозиційного заміру камери.
3
Якщо ж ви власник компактної камери, в якій режим витримки не передбачений, не турбуйтеся! Просто встановіть режим, що передбачає вибір сюжетів або сцен. Практично всі фотоапарати мають подібні функції. Деякі моделі фотоапаратів можуть дозволити поміняти параметри діафрагми і витримки обидва відразу, не виходячи з програмного режиму, позначається буквою P (в перекладі з англійської слово program).
4
Встановіть камеру в режим «феєрверк» і досягнете досить довгої витримки. При цьому рекомендується встановити фотоапарат на штатив (щоб уникнути трясіння) і підібрати відповідну освітленості діафрагму. Краще всього використовувати цей режим для зйомки при слабкої освітленості (звідси й назва).
5
Ні в якому разі не забувайте про взаємозв'язок чутливості, діафрагми і витримки. Якщо ці параметри завжди будуть враховані і будуть відповідати режимам один одного, то у вас неодмінно будуть виходити якісні та цікаві фотографії.