Як скласти кошторис ПИР. Як скласти кошториси на бенкет.

При будівництві різних будівель і споруд потрібно дуже уважно ставитися до підготовки документації. Це важливо як для внутрішньої роботи будівельної організації, так і для успішного проходження перевірок контролюючих органів. Одна з важливих паперів, яку потрібно знати, як підготувати - це кошторис на проектно-вишукувальні роботи ( ПІР ).
Вам знадобиться
  • - методичні вказівки;
  • - довідники базових цін.
Інструкція
1
Знайдіть і вивчіть методичні вказівки для складання подібних кошторисів. Зокрема, для складання кошторисів на будівництво використовується «Методика визначення вартості продукції для будівництва», випущена Держкомітетом з будівництва. Для ремонту та реставрації можуть використовуватися інші офіційні рекомендації. Подібні документи можна знайти, наприклад, в інтернеті на спеціалізованих сайтах, присвячених будівництва та будівельних товарам.
2
Підберіть довідники цін на проектувальні та вишукувальні роботи. Якщо будівництво ведеться в Москві, використовуйте московські, а якщо в інших містах - федеральні довідники. До них також щомісяця публікуються спеціальні індекси зміни цін. Отримати самі довідники та індекси можна, скачавши їх зі спеціальних інтернет-ресурсів.
3
Складіть саму кошторис ПІР . Для цього визначте, які матеріали і види діяльності працівників використовуються в проектно-вишукувальних роботах на вашому об'єкті. Потім знайдіть їх середню вартість у відповідних довідниках. Вартість потрібно скорегувати відповідно до коефіцієнтів поточного месяца.Сначала розраховується кошторисна вартість кожного виду робіт і матеріалів окремо, а потім підводиться загальний підсумок, що означає всю потенційну суму витрат на проектно-пошукову діяльність при будівництві об'єкта.
4
Вкажіть підсумкові витрати за кошторисом ПІР в спеціальному зведеному кошторисному звіті, який враховує розрахунки вартості будівництва на всіх етапах і на всі види витрат. Дані по цьому кошторисі враховуються в розділі «Проектно-вишукувальні роботи».
Корисна порада
Якщо вам потрібно скласти кошторис ПИР на цілий комплекс споруд, почніть з підготовки подібних документів для кожного об'єкта окремо. Після цього можна вираховувати кошторис на весь проект.