Як намалювати людини простим олівцем.

Створюючи малюнок людини простим олівцем, новачок повинен знати кілька основних етапів. Пізніше, набивши руку на практиці малювання з натури або по пам'яті, ви будете пам'ятати всі ці етапи, і станете малювати, не замислюючись.
Вам знадобиться
  • Аркуш паперу, простий олівець, ластик.
Інструкція
1
Приготуйте аркуш паперу, простий олівець і гумку. Розташуйте аркуш паперу так, щоб фігура людини увійшла на нього і вигідно виглядала. Придумайте, в якій позі ви будете малювати людини (якщо по пам'яті). Почніть виконувати начерк легкими штрихами.
2
Тонкими лініями, злегка натискаючи на олівець, накидайте напрямок тулуба, рук і ніг. Потім намітьте основні частини фігури у вигляді овалів чи прямокутників. Голову позначте колом. Руки і ноги будуть складатися з двох деталей мінімум, стопи і кисті також позначте геометричними фігурами - це третя деталь в кінцівках. Якщо малюнок не влаштовує вас - не поспішайте його прати гумкою. Краще виправте відразу, а невірні лінії акуратно видаліть.
3
Далі починайте додавати деталі і промальовувати фігуру. На голові проведіть серединну вертикальну лінію, на ній намітьте горизонтальні лінії для очей, носа і рота. Уточніть форму голови, накидайте зачіску. Сгладьте плавними лініями всі кути, як би «зрощуючи» деталі між собою. Якщо потрібно - додайте мускулатури. Намітьте одяг.
4
Намалюйте обличчя, надайте йому який-небудь вираз. Прорисуйте кисті рук. За допомогою ластику зітріть невидимі і допоміжні лінії. Уточніть риси тіла і деталі одягу. Придумайте і намалюйте, за бажанням, відповідний фон - квартира, вулиця та інше. Нанесіть легку штрихування, якщо не збираєтеся працювати в кольорі. Штрихування наносите за формою тіла і одягу, не забудьте про тінь. Підкресліть перший план.
5
Малюючи з натури простим олівцем людини , зверніть увагу на його характерні особливості. Заміряйте олівцем пропорції - скільки раз відкладається яка-небудь частина тіла у всьому тілі. Наприклад, зазвичай, голова людини відкладається сім разів. Якщо ви не домоглися портретної точності в малюнку - нічого страшного. Це може бути обумовлено похибками в малюванні і своїм баченням натури. Є думка, що в портрет художник привносить частину своїх рис. Чим частіше ви тренуєтеся в малюнку фігури людини , тим точніше будуть ваші роботи.