Як визначити справжній сапфір.

Сапфір - дорогоцінний камінь, який славиться захопливою волошковим цвітом завдяки з'єднанню в ньому заліза і титану. В давнину ним прикрашали одяг священнослужителів і знатних панів. Сапфір користується попитом і в наші дні. Як відрізнити справжній камінь від підробки?
Інструкція
1
За кольором і внутрішньому змісту на сапфір схожі такі натуральні камені, як танзанит і синя шпинель. Візуально їх відрізнити практично неможливо. Для цього існує спеціальний прилад, який вимірює переломлення світла. Він називається рефрактометр. З його допомогою визначають справжність деяких дорогоцінних каменів. Якщо виміряти переломлення світла у сапфіра, то показник дорівнюватиме 1, 76, у танзанита - 1,7, у синьої шпінелі - 1, 72. Після вимірювання обов'язково подивіться на камінь в профіль. Якщо камінь має однаковим кольором зверху і знизу, то він справжній.
2
Сапфір є другим за твердістю каменем після алмазу, тому схожі на нього коштовності не йдуть з ним у порівняння. Як і сапфір, багато камені володіють насичено-синім кольором. Але, наприклад, шпінель - занадто темна, щоб її можна було з ним переплутати, у танзанита злегка червонуватий відтінок, а аквамарин за кольором нагадує морську хвилю.
3
Натуральний камінь повинен мати візуально помітні природні частинки (включення). Шахраї у великих обсягах створюють синтетичні підробки сапфіра, які коштують у рази дешевше. В таких каменях замість включень природного характеру під лупою можна розгледіти газові бульбашки. В справжніх сапфірах їх не буває. У підробці також можуть знаходитися частинки флюсу або міді. І все ж, не покладайтеся цілком на власну пильність. Відрізнити натуральний сапфір від підробки здатний тільки фахівець.
4
Сапфір є одним з тих дорогоцінних каменів, які володіють високою чистотою. Але повна відсутність включень говорить про те, що вам намагаються продати синтетичну підробку. Вибираючи прикраса з сапфіром, зверніть увагу, чи зафіксований де-небудь рівень IF (чистоти) даного каменю. Справа в тому, що він не визначений для сапфірів, а якщо продавець вказує вам на конкретні дані, то він продає не натуральний камінь.