Як розфарбувати модель літака.

Навіть найточніша модель літака буде незавершеною без забарвлення. Вона може копіювати реальний малюнок на корпусі існуючого літального апарату або відповідати вашим фантазіям. У будь-якому випадку цей етап роботи вимагає підключення творчого начала, посидючості і уважності.
Інструкція
1
Підберіть фарби, підходящі для того матеріалу, з якого зроблено модель . Від цього залежить акуратність і довговічність покриття. Практично для всіх типів підійде акрил, який випускається в декількох варіантах - для різних пористих і гладких матеріалів. Його можна змішувати і розбавляти водою як акварель, підшукуючи більш точний відтінок, а після висихання розфарбування вашого літака довго не зітреться і не потьмяніє.
2
Знайдіть або намалюйте зразок, за яким ви будете розфарбовувати літак. Якщо ви робите точну копію якоїсь моделі, знайдіть її фотографію в інтернеті. Для фантазійного літального апарату придумайте оригінальний візерунок і відобразіть його на папері. Зберіть кілька ілюстрацій, на яких літак буде представлений в різних ракурсах.
3
Змішайте в палітрі відтінок для зафарбовування основи - всього корпусу. Нанесіть його на літак за допомогою жорсткої кисті (якщо модель зроблена з пористого матеріалу) або аерографа. Дочекайтеся висихання фарби.
4
На поверхні моделі зробіть розмітку, щоб не помилитися при вимальовування дрібніших деталей. Маленькими штрихами олівця позначте ширину і довжину смуг на корпусі, місця перетину елементів і межі нанесення різних кольорів.
5
Візьміть тонку жорстку кисть (синтетика або щетина) і з її допомогою домалює залишилися елементи, рухаючись від великих деталей до дрібних.
6
Коли фарба висохне, закріпіть її матовим або глянсовим лаком. Ця процедура обов'язкова, якщо ви розбавляли акрил водою і розфарбовували модель з непористої матеріалу. Щоб не пошкодити розмальовку літака, виберіть лак в балончику. Поставте модель на поверхню, застелену папером або поліетиленом, і розпорошите лак з усіх боків. Після висихання першого шару нанесіть другий.
7
Щоб створити ілюзію літака, зробленого з металу, покрийте дерев'яну, пластмасову або картонну модель фарбами з ефектом «металік».
Для того щоб правильно пофарбувати стендову модель літака часів другої світової війни, необхідно мати історичні відомості про камуфляжній забарвленням справжніх бойових машин, способи фарбування моделей, склади барвників, а також прийоми штучного старіння зовнішнього вигляду моделі.
Вам знадобиться
  • - нітроемалі різних кольорів;
  • - розчинники;
  • - алюмінієва пудра;
  • - розпилювач
Інструкція
1
Перед фарбуванням моделі всю поверхню заґрунтуйте складом, приготованим з чотирьох частин ацетону і однієї частини грунтовки ГФ-21. Перемішані складові відстоюють в закритій банці, після чого рідиною гарантують деталі. Фарбування частин моделі літака, після висихання грунтовки, слід зробити ще до збірки, щоб не зафарбувати сусідні деталі небажаним кольором.
2
З відстані в 15-20 см наносите на частини літака верстви нітроемалі, розведеної розчинником №№ 646; 647 до рідкого, але не прозорого стану. Час застигання шару близько однієї години. Слід чекати повного висихання перед нанесенням наступного кольору. Бажано, щоб перший шар був білим на всіх деталях моделі самолета.Для виготовлення сріблястого фарбувального пігменту змішайте в скляному бульбашці 2 частини алюмінієвої пудри, 1 частина пихтового лаку, 2 частини розчинника. Киньте в пухирець 2-3 кульки з невеликого підшипника, для збовтування осідаючої на дно при зберіганні пудри. Сохне цей склад близько 25 хв.
3
Для того щоб літак не виглядав як щойно з прилавка магазину іграшок, в алюмінієвий барвник додайте трохи світло-сірого пігменту або зубного порошку, так досягається ефект вицвілій поверхні. Кольором і нанесенням фактури доможіться, щоб пропелер виглядав дерев'яним, накладка на втулку гвинта, картер і циліндри двигуна пофарбуйте тьмяно-сірим кольором, вихлопні труби повинні мати іржавий колір, штовхачі циліндрів пофарбуйте в світло-сріблясті. Гармати і кулемети покрийте темно-сірим кольором, місцями подмажьте до тьмяною поверхні.
4
Щоб гума коліс шасі виглядала поношеного, додайте в чорну нітроемаль трохи білої фарби, після висихання подкрасьте в потрібних місцях сумішшю темно-коричневої і білої фарби. Аерографом або розпилювачем нанесіть на фюзеляж сліди вихлопних газів сіро-коричневого або темно-сірого кольору. Домагайтеся не надто матовою, але і не дуже глянсовою поверхні офарблюються деталей.
5
За допомогою історичних документальних і літературних джерел уточнюйте заздалегідь, які кольори використовувалися при розфарбовуванні літака тієї моделі, що ви побудували, яка була форма плям застосовуваного камуфляжу, які знаки відмінності і емблеми застосовувалися авіаційною промисловістю тієї чи іншої держави. В різні пори року, в залежності від клімату, літаки раскрашивались по-різному. Колір нижньої і верхньої поверхні нічних бомбардувальників і розвідників докорінно відрізнявся від забарвлення бойових машин, що діяли днем.