Як поміняти рвані гроші.

Гроші з різним ступенем і видами пошкоджень можна поміняти в будь-якому банку Росії. Російські рублі абсолютно безкоштовно вам поміняють в будь-якому банківському віконці. А за обмін доларової банкноти доведеться заплатити.
Інструкція
1
Пошкоджена банкнота повинна зберегти не менше 55% від первісної площі. Це положення відноситься не тільки до рваним грошам, а й до попрати, обпаленим і т.д. Справжність купюр визначається за допомогою спеціального обладнання, яке знаходиться в кожному банку. Якщо ви випадково порвали банкноту, то можете її склеїти і обміняти на нову. При цьому неважливо, зі скількох частин вона складатиметься. Можливо, навіть з двох різних банкнот одного грошового номіналу, але з обов'язковою умовою: один або кілька фрагментів повинні належати одній і тій же банкноті і займати не менше 55% від її початкової площі.
2
У деяких випадках потрібно детальна експертиза. Тоді замість обміну зіпсовану банкноту відправляють до регіональної філії Центрального банку Росії. Якщо в цьому або будь-якому комерційному банку у вас відкритий рахунок, то при вдалому результаті експертизи гроші надійдуть на нього. Необхідно буде написати заяву, вказавши свої паспортні дані, контактний телефон, номер та номінал зіпсованої банкноти. Як правило, експертиза займає не більше тижня і проводиться безкоштовно. Факт виявлення фальшивих грошей переслідується за законом.
3
Що стосується доларів, то їх обмін є частиною банківського бізнесу. Залежно від політики банку, вам можуть відмовити в обміні будь-якої іноземної валюти або зажадати за цей процес комісію в розмірі від 3% до 10% номінальної вартості купюри. Міняти чи не міняти - вирішують самі банки, так як кожен з них спирається на положення Банку Росії N 199-П «Про порядок ведення касових операцій в кредитних організаціях на території РФ». Згідно з цим документом, правила обміну грошових знаків іноземних держав розробляються банками самостійно. Стягнення комісії пов'язано з правилами прийому зіпсованих грошей емісійними банками (експертиза за кордоном і т.д.)