Як перевірити алмаз.

Алмаз - це дорогоцінний камінь, найдорожчий з усіх існуючих. У природі він зустрічається як мінерал, відмітною властивістю якого є його виняткова твердість. Ювелірні прикраси з алмазом були і залишаються найбажанішими. Перевірити справжність цього каменю може тільки фахівець з геммологии або експерт в області ювелірного мистецтва. Однак якщо вам необхідно придбати алмаз без залучення фахівців, застосуйте кілька тестів для перевірки його справжності.
Інструкція
1
Опустіть камінь в чисту воду. За допомогою цього тесту можна визначити цілісність алмаза. Якщо верхня частина каменю справжня, а нижня - це підробка, то у воді буде видно місце стиковки цих частин.
2
Поспостерігайте за блиском алмазу. Він повинен переливатися відтінками сірого кольору. Якщо він виблискує всіма кольорами веселки, то це камінь низької якості або підробка.
3
Подихаєте на камінь. Справжній алмаз НЕ помутніє, а підробка на кілька секунд «затуманиться».
4
Обережно потріть алмаз наждачним папером. Якщо в процесі цього з'явилися подряпини, то це підробка. Однак до складу такого паперу не повинна входити алмазна крихта, інакше можна зіпсувати камінь.
5
Проведіть зважування каменю. Цирконій, який часто видають за алмаз, набагато важче дорогоцінного каменю. Ви можете скористатися цим способом перевірки за наявності у вас таблиці, в якій зазначено відповідність розміру і ваги в грамах або каратах.
6
Якщо дорогоцінний камінь знаходиться в оправі, то перевірте, наскільки вона відповідає статусу каменю. Справжній алмаз не встановлюють в дешеву оправу. На ній має бути клеймо, яке вказує на якість металу.
7
Ви можете також перевірити справжність каменя в лабораторних умовах. Покладіть алмаз під ультрафіолетове випромінювання. Яскраве блакитне світіння вказує на його якісність. В рентгенівських променях справжні алмази не видні. Матеріали, з яких виконують підробки, мають деяку ступінь непроникності для такого випромінювання.
8
Якщо ви не впевнені, що навіть за допомогою системи тестів можете відрізнити справжній алмаз від штучного, зверніться до кваліфікованого фахівця. Існують різні методи ідентифікації натуральних і штучних каменів, які за хімічним складом близькі до природних.