Як навчитися прощати. Як пробачити маму.

Лікарі стверджують, що вміння прощати для здоров'я може виявитися корисним навиком. На жаль, робити це вміють далеко не всі. Виною тому відчуття людиною себе як особистості, яка нікому не дозволяє заподіяти собі душевний біль. Тому частіше люди відповідають на образу ще більшої образою. Адже щоб навчитися прощати, потрібно приміряти на себе шкуру людини, яка кається, але не може пробитися через стіну образи і відчуження, щоб отримати прощення. А прощати необхідно, особливо близьких.
Інструкція
1
Підготуйте себе до того факту, що змінити образу на прощення з ходу ви навряд чи зможете. Першим і одночасно найважчим кроком до прощення є відмова від концентрації на своїх переживаннях і почуттях. Простіше кажучи, менше думайте про себе.
2
Це можна здійснити, наприклад, намагаючись перемикати хід своїх думок в інше русло. Коли вами опановує образа і гнів, просто скажіть собі «стоп» і подумайте про що-небудь приємне. Особливо допомагають в ряді випадків спроби представити приємні моменти життя, в яких з вами поруч була людина, яка скривдила вас. Якщо не виходить, проговорите про себе яку-небудь скоромовку, дитячу пісеньку, считалочку або щось в цьому роді. Щоразу, коли ви пригнічуєте свої негативні емоції, мислення вітайте себе, загалом, підтримуйте свій настрій морально.
3
Допомагають пробачити людини також і спогади про випадки, в яких ви самі були кривдником. Згадайте, що ви тоді відчували. Тепер ви можете уявити, в якому зараз стані знаходиться ваш раскаявшийся кривдник. Подивіться на ситуацію ширше. Це допоможе вам швидше змінити гнів на милість.
4
Ось ще кілька способів, що допомагають придушити в собі негатив і впоратися зі своєю образою і обуренням: Пробуйте «тренуватися» на незнайомих вам людей. Якщо вас на дорозі грубо підрізали, навмисно обрахували або пролізли вперед вас в черзі, вдихніть повільно і якомога глибше, постарайтеся свідомо придушити в собі почуття гніву і образи; Щоранку починайте з уявної установки: «Мені ніхто нічого не винен, але я перебуваю в боргу перед усім світом за все хороше, що зі мною трапилося і станеться »; Якщо не вмієте прощати« назовсім », спробуйте пробачити людини хоч на одну хвилину. Наступного дня вибачте вже на дві-три хвилини. Збільшуйте час поступово; Простіть себе. Коли ви навчитеся приймати себе самих такими, які ви є, з усіма вашими достоїнствами і недоліками - ви станете більш терпимі і до оточуючих.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZO6HkVW9mKE
Образа, біль, гнів, гіркота ... Немає таких слів, якими можна повністю передати всі почуття, які відчуваєш після зради і зради коханої людини. Але ця ситуація не така вже й тупикова, як може здатися з першого погляду. Якщо підійти до неї з правильного боку, то можна навчитися жити з чоловіком і після його зради.
Вам знадобиться
  • - «холодна» голова
  • - «тверезі» думки
  • - трохи терпіння і розуміння
Інструкція
1
Для початку відкиньте всі зайві емоції
2
Далі, вже з «холодної» головою дайте відповідь на наступне питання: «А чи впевнені Ви на всі сто відсотків у тому, що зрада все ж була?» Позитивна відповідь можна давати лише тоді, коли він був помічений Вами ж безпосередньо «на місці злочину».
3
Якщо ж Ви всёго лише підозрюєте про зраду, то краще прямо запитати про це чоловіка, ніж мучитися невідомістю і з'їдати себе зсередини.
4
Якщо з'ясувалося, що зрада все-таки була, то далі потрібно діяти по ситуації: з'ясувати причину його зради.
5
Якщо він наводить непереконливі аргументи типу «так вийшло», не варто з цим погоджуватися. Необхідно з'ясувати справжні причини зради. Ви обоє повинні розуміти всю їх важливість.
6
Якщо чоловік щиро розкаюється в скоєному, то не варто обрубувати на корені всі ваші відносини і йти на крайні заходи.
7
Необхідно також після з'ясування всіх причин і приводів відповісти самій для себе чесно і відверто: «А чи любиш ти його як і раніше? Чи зможеш ти йому, як і раніше довіряти після того, що сталося? »Відповіді на ці питання дуже важливі, адже на довірі базуються всі міцні стосунки. Не квапся з висновками, ретельно зваж усі «за» і «проти».
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що якщо ви все ж простили чоловіка, то це тільки Ваше усвідомлене рішення. І щоб подальші ваші відносини не дали тріщину, як би Вам складно не було, необхідно навчитися знову довіряти коханій людині. В іншому випадку, під гнітом Вашої підозрілості і настороженості чоловік буде почувати себе ув'язненим. А такий стан може досить швидко йому набриднути, і він попросту піде від вас назавжди.
Корисна порада
Візьміть себе в руки і перестаньте з себе робити жертву. Так ти не тільки істотно підвищити свою самооцінку, а й «виростиш» в його очах. Нікого не звинувачуй. Лаятися і бити посуд - це в корені невірне рішення. Після таких скандалів чоловіки, в основному, йдуть назавжди.