Як зберегти троянди в горщику.

Догляд за кімнатними трояндами - це свого роду перевірка майстерності кожного квітникаря-любителя. Здається, що вберегти примхлива рослина можна хіба що під скляним ковпаком, як це робив Маленький Принц. Однак ця точка зору заснована на стереотипі. З сучасними засобами догляду за рослинами і достатньою кількістю терпіння у вас є всі шанси зберегти і примножити красу троянд.
Інструкція
1
Тільки що куплену троянду потрібно пересадити з транспортувального горщика в більш просторий. Однак не варто вибирати ємність набагато більше, про запас. Новий горщик повинен бути більше попереднього приблизно на 5 см, інакше рослина пустить всі сили в зростання, а не в цвітіння.
2
Полийте троянду перед пересадкою і залиште на півгодини, щоб волога вбралася. На дно нового горщика покладіть шар керамзиту товщиною 1-1,5 см. Ґрунт для троянди можна змішати з перегнійної землі, дернової і піску в пропорції 4: 4: 1 і додати в суміш комплексне добриво. Також продаються готовий грунт для троянд.
3
Переверніть старий горщик, притримуючи кущ однією рукою, і витягніть рослина разом із земляною грудкою. Встановіть його в нову ємність і засипте приготованим грунтом так, щоб до краю горщика залишилося 3 см. Обприскайте листя троянди (але не поливайте її) і поставте в затінок.
4
Через день рослину потрібно перемістити на постійне місце проживання. Троянди люблять світло, тому поставте її поряд з вікном, що виходить на південний схід або південний захід.
5
Щоб троянда зберігала здоровий вигляд і розвивалася правильно, відповідно до природних циклами, її потрібно поливати за особливою схемою. Взимку рослину відпочиває - немає активного росту і цвітіння. Тому кількість необхідної вологи скорочується. Поливайте квітка холодної відстояною водою 1-2 рази на тиждень.
6
У весняний період троянда переходить у більш активний режим існування, готується до цвітіння. Разом із зростанням температури за вікном і появою нових листків на рослині збільшуйте частоту поливів.
7
У літню спеку відпоювали квітка теплою водою. Холодна здасться йому занадто контрастною порівняно з температурою повітря. В особливо спекотні дні може знадобитися полив два рази на добу. При переході до осіннього і зимового режиму кількість вологи необхідно поступово скорочувати.
8
Роза потребує підгодівлі. Особливо часто, раз на два тижні, удобрюйте її в період активного росту. Восени застосовуйте склади, розроблені спеціально для цього сезону. Взимку краще не турбувати рослину додатковим харчуванням.
9
Особливо напружена боротьба за збереження кімнатної троянди настає під час атак шкідників і хвороб. Це може бути павутинний кліщ, розанна тля, борошниста роса. Пошкоджені листя збирайте і знищуйте, а заражене рослина обробляйте препаратами, придатними за тим чи іншим симптомам. В якості профілактики використовуйте системний ядохимикат два рази на рік - навесні і восени.