Як зробити абак.

Абак - римський прототип російських рахунок, їх істотною відмінністю було те, що камінці не були закріплені на дротиках (як в російських рахунках), ними користувалися для різного роду обчислень. У наш час діти вивчають абак в початковій школі, і багатьох батьків прохання дітей зробити абак ставить в тупик. Насправді, вам потрібно всього лише трохи часу і кілька порад.
Вам знадобиться
  • - щільний папір або картон;
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - циркуль;
  • - трафаретний ніж ( ніж для паперу);
  • - клей;
  • - кольоровий папір;
Інструкція
1
разліних невеликий шматок щільного паперу або картону на три колонки. Зверніть увагу, що колонки повинні бути однакової ширини. Вони будуть позначати три перших числових розряду: одиниці, десятки і сотні.
2
У кожній з трьох колонок прорежьте по 10 квадратних або круглих отворів одного розміру. Щоб абак виглядав акуратно, попередньо розмітьте, де ви будете вирізати отвори, і якого вони будуть розміру. Якщо ви вирішили робити отвори круглими, для розмітки вам буде потрібно циркуль.
3
Знизу необхідно приклеїти або пришити кольоровий папір, він повинен контрастувати з основним кольором картону або паперу, з якого ви виготовляєте абак, щоб на її фоні добре були помітні вирізані отвори. Зверніть увагу, що приклеювати кольоровий папір потрібно не цілком, а тільки по краях колонок, щоб під кожним рядом отворів залишався невеликий проміжок.
4
Виріжте з картону три смужки такої ширини, щоб вони вільно проходили в проміжок, який ви залишили між основою і кольоровим папером. Це потрібно для того, щоб, висуваючи або прибираючи ці смужки, в кожному розряді відкривалося потрібне число отворів і, тим самим, показувало багатозначне число.
5
За аналогічною схемою можна виготовити абак, який показуватиме не три числових розряду: одиниці, десятки і сотні, але й тисячі. Для цього вам буде потрібно просто зробити на цій основі не три, а чотири колонки з отворами, і, відповідно, 4 линеечки з картону.
6
Якщо ви робите абак для дитини, використовуйте тільки міцний картон, щоб він не сильно деформувався при неакуратному використанні. Також для зручності краще візьміть картон різних кольорів, тобто основа абака повинна бути одного кольору, низ (кольоровий папір) - іншого, а лінійки - третього, і всі вони повинні контрастувати один з одним. Так вашій дитині буде легше зрозуміти будову та принцип роботи абака.