Як покрити гараж. Як правильно покрити дах шифером односхилий.

З точки зору безпеки гаража найнадійнішою є дах із залізобетонних плит, покритих рулонними наплавляються матеріалами. З точки зору дизайну краще інших виглядає двосхилий дах з металочерепицею. Однак, якщо ваш гараж не перевищує в ширину 3-3,5 метра, найекономічнішою та легкої в пристрої буде односхилий дах, покрита шифером або профнастилом.
Вам знадобиться
 • - дерев'яний брус з мінімальними розмірами 100х100 мм або колоди діаметром близько 150 мм;
 • - брус 60х150 мм;
 • - обрізні або необрізна дошка;
 • - покрівельний профнастил або шифер;
 • - руберойд;
 • - будівельне кріплення (цвяхи, саморізи);
 • - теслярський інструмент;
 • - шуруповерт.
Інструкція
1
Обчисліть необхідну різницю висоти сторін гаража , на які спиратимуться мауерлати (опорні балки, які кладуться на стіни будівель і є опорою для балок перекриття або крокв). Якщо нахил даху буде направлений в одну з бічних сторін, потрібно визначити різницю їх висоти. Мінімальний кут нахилу односхилого даху, покритою профнастилом, приймають рівним 14 °. Для гаража шириною 3 м різниця висот стін буде дорівнює 3 * 0.2493 = 0,7479 м, де 0.2493 - тангенс кута 14 °. Таким чином, одна сторона повинна бути вище інший не менш ніж на 75 см. Перш ніж братися за будівництво даху, необхідно забезпечити цю умову.
2
Укрутите в верх бічних стін анкерні болти, якими мауерлати будуть кріпитися до стін. Їх діаметр повинен бути 12-14 мм, кількість - не менше 3-х на одну балку. Довжина виступаючих зі стін решт повинна бути більше товщини балок.
3
Покладіть поверх стін два шари руберойду. Просвердлите в балках отвори під анкери. Укладіть мауерлати на стіни таким чином, щоб анкери пройшли через отвори. Встановіть на болти шайби і міцно затягніть гайки.
4
Покладіть крокви. Для цього виріжте під них в мауерлатах пази глибиною 40-50 мм. У тому випадку, якщо надалі передбачається утеплювати дах гаража , відстань між кроквами бажано встановити 58-60 мм - під розмір стандартних плит утеплення. Крокви повинні мати виліт по відношенню до стін гаража на 30-40 см. Кріпите їх до мауерлату двома цвяхами, спрямованими під кутом назустріч один одному, і додатково скобами, кінці яких повинні бути розведені на 90 ° один щодо друга.
5
Прибийте обрешет з обрізної чи необрізної дошки. Немає необхідності робити його суцільним, проте його поверхня повинна дозволяти настелити поверх нього гідроізоляцію. Руберойд Настилати від нижнього краю ската до верхнього з перекриттям верхнім шаром нижнього.
6
Покладіть покрівельний матеріал. При використанні шиферу як укривного матеріалу, укладайте його прямо на гідроізоляцію. Укладання починайте знизу вгору. Шиферні цвяхи забивайте в гребінь хвилі.
7
При використанні покрівельного профнастилу вважається необхідним прибивати поверх гідроізоляції додатковий обрешет. Ця вимога обумовлена тим, що на внутрішній поверхні металевих листів може утворюватися конденсат, для боротьби з яким буде потрібно хороша вентиляція. Якщо дах не планується утеплювати, цією вимогою можна знехтувати, в іншому випадку бажано його виконати.
8
Прибийте на гідроізоляцію проставочное рейки уздовж ската зверху вниз по лініях крокв, поперек цих рейок укладіть обрешет для профнастилу з кроком укладання дощок близько 300 мм.
9
Довжину листів профнастилу зручно мати рівний довжині даху. Оскільки цей матеріал випускається довжиною до 12 м, забезпечити такий розмір аркушів при покупці не складає труднощів. Як кріплення при укладанні профнастилу застосовуються саморізи з шайбою з неопрена, встановлюються вони в западинах профілю. Краї листів внизу й угорі ската кріпляться в кожну западину, серединна зона листа - через одну. Відстань між рядами кріплень має бути близько 500 мм.
10
Закладіть цеглою і розчином отвори і порожнечі, які є між стінами і дахом. Виготовте з профнастилу і встановіть на верхню кромку даху вигнутий профіль, який повинен закривати торці крокв і обрешет від дощу і снігу.
Шифер є недорогим і легким в монтажі покрівельним матеріалом. У нього низька теплопровідність, висока морозостійкість і хороша стійкість до несприятливих впливів зовнішнього середовища. Покрівля, покрита шифером , буде служити кілька десятків років.
Вам знадобиться
 • - спеціальний різак;
 • - циркулярна пила;
 • - свердло;
 • - спеціальний шаблон;
 • - дриль;
 • - спеціальні цвяхи;
 • - стрічка ущільнювача;
 • - бітумна стрічка;
 • - жерстяної профіль;
 • - силіконова змазка.
Інструкція
1
Обробку хвилястих азбестоцементних листів можна виконувати за допомогою спеціального різака. Також для цієї мети може бути використана циркулярна пила. Перед тим, як виконувати розпилювання, необхідно на поверхні зробити спеціальний паз. Саме по ньому потім проводиться додаткове перегинання. Для того щоб закріпити матеріал, потрібно зробити отвори за допомогою свердла, діаметр якого дорівнює 6 міліметрів. Найкраще скористатися спеціальним шаблоном. Свердло в цьому випадку не буде злітати при роботі.
2
Крок у лати повинен бути рівний приблизно 900 міліметрів. Діаметр ж повністю залежить від того, який інтервал мають крокви. Лати можна кріпити за допомогою цвяхів. На всіх з'єднаннях забивається по три цвяхи. Після того, як слеги добре закріплені на шифер, необхідно підняти їх на дах. У цій справі в будь-якому випадку знадобиться додаткова установка. Розмітку місця кріплення найкраще виконувати по верхньому правому кутку готового листа. Встановлювати лист необхідно з нижнього лівого кута. Ряди потрібно класти вертикально, направлено до коника. Інші ряди повинні бути укладені таким чином, щоб край плит збігався з монтажною розміткою. Розмітку необхідно наносити прямо на слеги.
3
Для кріплення шиферу найкраще використовувати спеціальні цвяхи. Відрізняються вони від звичайних цвяхів гумовою шайбою. Якщо існує необхідність в ущільненні, то застосовується стрічка ущільнювача. У коника лист можна закріпити на опорну дошку. Зробити ущільнення можна за допомогою бітумних самоклеючих стрічок, бляшаного профілю і силіконової змазки. Виконане таким чином ущільнення не дасть снігу і дощової вологи проникати під коньковую черепицю.
4
Перед тим, як покривати дах шифером , потрібно розкласти листи. Далі необхідно розрахувати їх відносно торцевого карниза. На шифері гребінь хвиль повинен бути у торцевого карниза.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=FPHHSmEA7Wk