Як чистити ікру.

Неможливо уявити собі святковий стіл без червоної ікри! Ікра лососевих риб - делікатес, улюблений багатьма. Купити готову ікру в магазині, звичайно, не проблема. Але якщо вам дісталася риба з ікрою, цілком можливо приготувати ікру самостійно. Відомо, що всередині риби ікра міститься в ястиков - плівці, що утворює оболонку ікри. Існує кілька способів очищення ікринок від цієї плівки.
Вам знадобиться
 • - гаряча вода;
 • - кулінарний віночок для збивання;
 • - друшляк або сито;
 • - паперові рушники або тканинні серветки.
Інструкція
1
Розламати оболонку з ікрою на кілька частин. Якщо вам дісталася риба зі зрілою ікрою, то така ікра велика і досить легко витягується з плівок. Кожну з частин ястика обережно розламати руками. Відокремте пальцями ікринки від окремих шматочків плівки-оболонки. Можна акуратно протирати ікру через сітку або друшляк з підходящими отворами.
2
Якщо руками звільнити ікру від плівок не виходить, використовуйте спосіб з гарячою водою. Закип'ятіть воду, додайте сіль (з розрахунку на 1 л води 3 ст. Ложки солі) і злегка остудіть отриманий розсіл. Залийте ікру в оболонці гарячою водою, накрийте кришкою і залиште приблизно на 20 хвилин. За цей час оболонка ікри стане сіркою і рихлой.Возьміте вилку або, що набагато ефективніше, віночок для збивання. Обережно, але досить інтенсивно, розмішуйте ікру в розсолі, намагаючись розбити плівку, але не розчавити ікринки. Робіть руху віночком в одну сторону, при цьому вода буде закручуватися воронкою, а плівка - намотуватися на віночок.
3
Після того, як основна частина плівок буде очищена, обережно відкиньте ікру на сито і дайте стекти воді. Потім викладіть ікру порціями на паперовий рушник або серветку, зверху також накрийте рушником і акуратно, намагаючись не роздавити, протирайте ікринки. Залишки плівки залишаться на рушник, а ікра при цьому стане сухою і розсипчастою - зернистою.
Зверніть увагу
При використанні способу очищення ікри з гарячим розсолом треба не помилитися з температурою води, щоб ікра не зварилася. Для перевірки правильності температури треба кинути в підсолену воду кілька ікринок. Якщо при цьому ікринки стають тьмяними, значить, вода ще занадто гаряча. У розсолі правильної температури ікринки, кинуті в нього, практично не міняють цвет.Не промивайте ікру прісної холодною водою! Ікринки при цьому стають жорсткими, втрачають еластичність.
Червона ікра крім неперевершених смакових якостей володіє величезною кількістю найважливіших мікроелементів і вітамінів. Приготувати цю смачну, поживну і корисну закуску нескладно. А результат порадує вас і ваших домашніх, адже приготована домашнім способом ікра набагато смачніше магазинної. Але перед засолкою її потрібно відокремити від ястичная плівок. Ястики - це прозорі мішечки, в яких міститься ікра. Якщо плівки не видалити, вона буде сильно гірчити.
Вам знадобиться
  • свіжа
  • червона ікра в ястиков,
  • сито,
  • друшляк,
  • вилка.
Інструкція
1
Викладіть ікру в ястиков в каструлю і залийте окропом. Плівки полопають, придбають сіруватий колір і стануть пухкими і непрозорими. Потім ікру потрібно дуже акуратно перемішати дерев'яною ложкою. Після цього залишається тільки вибрати дрібні шматочки плівки - і ікра готова до засолюванні.
2
Розламайте ястика на кілька шматків, зазвичай чотирьох-шести достатньо. Кожен шматок потрібно акуратно розім'яти пальцями, намагаючись не роздавити ікринки. Якщо все робити правильно - ікринки самі виваляться в каструлю.
3
ястиков помістіть в сито або друшляк з дрібними отворами. Опустіть сито в каструлю з гарячою водою, (але не окропом!), Швидко, протягом декількох секунд, перемішайте ястиков виделкою. Вся плівка в підсумку залишається на вилці, а в ситі - окремі ікринки. Довго тримати ікру в гарячій воді не варто, вона може затвердіти.
4
Помістіть ястиков в друшляк з великими отворами, трохи більше, ніж розмір самої ікринки. Обдайте ікру окропом, поставте під друшляк велику тарілку, а потім обережними легкими рухами видавлюйте ікринки через друшляк. Плівка залишиться в друшляку, а в тарілку впадуть зерна ікринок.