Як охороняти корисні копалини.

Корисні копалини не безмежні, і використовувати їх потрібно дбайливо. Охорона корисних копалин і надр регулюється Федеральним Законом «Про надра» і включає в себе раціональне їх використання, попередження виснаження і забруднення природних ресурсів.
Інструкція
1
Для охорони надр дотримуйте встановлений законодавством порядок їх використання. Так, перш ніж використовувати надра, проведіть їх повне геологічне вивчення для достовірної оцінки копалин і властивостей ділянки надр, що надається в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин.
2
Подбайте також про видаляння корисних копалин та їх достовірному обліку, а також про охорону родовищ від повеней, пожеж та інших факторів, які можуть знизити якість і промислову цінність корисних копалин. Запобігайте забруднення надр, проводячи роботи, пов'язані з надрокористуванням, а також перешкодьте накопиченню промислових і побутових відходів в місцях залягання підземних вод і на площах водозбору.
3
Врахуйте, що ділянка надр, що розташовує корисними копалинами, надається переважно для їх розробки. Говорити про проектування та будівництво населених пунктів і промислових комплексів можна, тільки отримавши висновок відповідних органів про відсутність корисних копалин на місці майбутньої забудови.
4
Зауважте, що родовища з корисними копалинами підлягають державному обліку, експертизі та реєстрації. Так, в Росії ведеться державний кадастр родовищ і проявів корисних копалин, а також державний баланс запасів корисних копалин. До державного кадастр включають всі дані по кожному родовищу корисних копалин, а для обліку стану мінерально-сировинної бази країни існує державний баланс, де фіксується інформація про кількість та якість запасів корисних копалин, їх видобутку, освоєнні, втратах, забезпеченості промисловості запасами корисних копалин.
5
Державну експертизу проводять, щоб створити умови для раціонального комплексного використання надр, позначення меж ділянок надр, плати за їх користування і т. П. Проводячи експертизу, оцінюють не тільки запаси корисних копалин, а й геологічну інформацію про ділянки надр, придатних для будівництва споруд, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин.
Зверніть увагу
Надання надр у користування дозволено тільки після проведення державної експертизи.
Корисна порада
Специфічною особливістю цієї сфери є охорона геологічної інформації. Вона вважається конфіденційною, і посадові особи несуть відповідальність за її несанкціоноване розголошення.
Людина здавна використовує найрізноманітніші мінеральні утворення, звані корисними копалинами. Значна частина їх знаходиться в верхніх шарах земної кори і навіть на її поверхні. Оскільки мінеральні ресурси здебільшого ставляться до поновлюваних, людству доводиться вживати заходів до їх заощадженню.
Інструкція
1
Розрізняють запаси рудних, нерудних і горючих корисних копалин. До останньої категорії, що має найбільше значення в господарській діяльності, відносяться вугілля, нафта, горючі сланці і природний газ.
2
Горючі копалини утворюються безперервно і по суті можуть бути відновлені. Але швидкість їх утворення занадто мала, якщо порівнювати її з тими темпами використання, яких вимагає господарська діяльність людини.
3
Рудні і нерудні копалини не можуть бути відновлені в місцях їх залягання, хоча і не зникають безслідно з лиця Землі. В результаті діяльності людини ці ресурси або концентруються, або розсіюються.
4
Значення корисних копалин для людства складно переоцінити. Одні з них використовуються як джерело енергії, інші йдуть на виготовлення промислової продукції. При цьому деякі копалини ресурси можуть бути використані для різних цілей. Приміром, вугілля, нафту і газ при обробці служать сировиною для виготовлення побутових предметів, будівельних матеріалів, а не тільки як паливо.
5
Відомо, що провідне місце у світовій економіці займає гірничодобувна промисловість. Видобуток всіх корисних копалин зростає зростання темпів, що визначається зростаючими потребами суспільства. Масштаби видобутку мінеральних ресурсів сьогодні не поступаються геологічним процесам, що відбуваються на планеті. Все це змушує екологів замислюватися про заходи по заощадженню корисних копалин.
6
Інтенсивний видобуток копалин ресурсів призвела фактично до виникнення проблеми «мінерального голоду». Вчені підрахували, що запасів копалин природних ресурсів людству може вистачити всього на 100-150 років. Найбільшою мірою зменшуються запаси вуглеводневої палива.
7
Існує, втім, перспектива відкриття нових запасів мінералів і палива. Ведуться роботи по дослідженню континентального шельфу і океанського дна, де можуть розташовуватися суттєві поклади ресурсів. Однак зростання споживання, як свідчать прогнози, може обігнати обсяги запасів мінеральної сировини, розвіданих на сьогоднішній день.
8
Перспектива виникнення дефіциту корисних копалин при зростаючому їх споживанні представляє сьогодні важливу проблему. Генеральний напрям в охороні мінеральних ресурсів полягає в запобіганні втрат сировини при його видобутку, збагаченні та подальшої обробки. Чим менше будуть втрати копалин, тим більші запаси збережуться для поколінь, яким ще належить жити на планеті.