Що таке декларація.

Декларація - багатозначний термін, що застосовується в декількох областях. Наприклад, в економіці використовуються податкові, митні та майнові декларації, в юриспруденції - декларація незалежності, прав людини і т.д.
Інструкція
1
Декларація (від лат declaration - «заява») - це офіційне (документальне) оголошення приватного, юридичної особи чи держави. Розрізняють економічні та юридичні декларації. Економічні декларації є заявою про доходи, майно, товари, що провозяться через кордон і т.д. Наприклад, митна, податкова, майнова декларації. Людина, що подає декларацію, називається декларантом.
2
Юридична декларація - державний документ, який містить основні принципи внутрішньої чи зовнішньої політики держави або організації або прав і свобод людини. Наприклад, Декларація незалежності, Загальна Декларація прав людини і пр.
3
Економічна декларація подається до відповідних державних органів для нарахування мита або податку. Митна декларація є заявою про товари, що провозяться через кордон, які підлягають обкладанню митом. Заява оформлюється у формі анкети і може бути складено мовою, прийнятою в даному митному пункті, найпоширенішим є англійська. Після подачі заяви декларант зобов'язаний пред'явити перераховані товари на вимогу співробітників митниці і виконати митний платіж.
4
Податкова декларація - заява про отримані доходи за певний період, яке подається в податкову службу. На основі декларації за чинною податковою ставкою нараховується податок, який зобов'язаний виплатити платник податків. При цьому організації зобов'язані подавати податкові декларації навіть за відсутності доходу, а приватні підприємці (нотаріуси, адвокати, репетитори і пр.) При наявності доходу.
5
Майнова декларація - податкова декларація на майно, що підлягає обкладенню податком. Заява також подається до податкової служби.
6
Юридична декларація приймається загальним голосуванням і підписується сторонами. Самій глобальної декларацією можна вважати Загальну Декларацію про права людини, яка була прийнята голосуванням 48 країн. Декларації про незалежність приймаються в кожному самостійній державі і є основною частиною конституції. Це документальне політичну заяву приймається головним державним органом, наприклад, в США Декларація незалежності була прийнята голосуванням серед депутатів Конгресу.
7
Інші відомі юридичні декларації: • Декларація з навколишнього середовища і розвитку в Ріо-де-Жанейро містить головні принципи захисту екології та проведення екологічних заходів; • Декларація ООН з питань сексуальної орієнтації є різновидом декларації про права людини, що стосуються його гендерної приналежності.