Що таке циліндр.

Циліндр - одна з основних частин двигуна внутрішнього згоряння, що складається з гільзи і сорочки. Циліндр ов може бути декілька, їх сумарний обсяг визначає загальний обсяг двигуна.
Циліндр автомобільного двигуна являє собою трубку з товстими стінками. Це одна з основних частин поршневого двигуна внутрішнього згоряння, який є найпоширенішим типом двигуна. Поршневий двигун використовується в різних видах транспорту, сільськогосподарської та будівельної техніки, компресорах, насосах і т.д. У різних поршневих двигунах може бути від 1 до 24 циліндрів. При цьому загальний об'єм двигуна дорівнює сумарному обсягу всіх циліндрів. Циліндр складається з двох частин: внутрішньої (гільзи) і зовнішньої (сорочки). Гільза називається робочою поверхнею циліндра і відливається з високоміцного чавуну або сталі. Гільзу називають дзеркалом циліндра, вона має дуже велику чістоту.Рубашка циліндра - це його зовнішня частина, яка зазвичай виготовляється з єдиного матеріалу зі станиною двигуна. Коли циліндрів більше одного, вони розташовуються в двигуні єдиним блоком, маючи загальне зарубашечного простір. У цьому випадку сорочки всіх циліндрів представляють собою цілу виливок і називаються блоком ціліндров.Во час роботи двигуна в циліндр надходять продукти згоряння палива в газоподібному стані. Ці гази розширюються і їх зростаюча теплова енергія рухає поршень, який вставлений в циліндр. Рух поршня в свою чергу змушує обертатися колінчастий вал, кількість колін якого зазвичай збігається з числом циліндрів. Повний робочий цикл двигуна являє собою послідовність тактів, тобто етапів повного руху поршня з однієї крайньої точки в другую.Во час роботи двигун сильно нагрівається, тому передбачається система охолодження, яке відбувається в сорочковому відділі циліндрів. Розрізняють два типи системи охолодження поршневих двигунів: 1. Повітряна. Надлишок теплової енергії викидається в швидкий потік повітря через сорочки циліндрів, які має ребристу поверхность.2. Рідинна. Для охолодження використовується спеціальна рідина, яка проходить через сорочку циліндра, а потім йде в радіатор охолодження, в якому знову охолоджується системою вентиляції. Охолоджувальною рідиною може бути масло, вода або антіфріз.Основние характеристики циліндрів поршневого двигуна: - робочий об'єм - це об'єм, який вивільняється поршнем при русі від крайньої верхньої точки до крайньої нижньої; - повний обсяг - це обсяг простору, що знаходиться над поршнем, коли він досягає крайнього нижнього положення. Повний обсяг складається з робочого об'єму та об'єму камери сгоранія.Літраж багатоциліндрового двигуна можна обчислити через твір робочого об'єму на кількість циліндрів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=yKK8jmGQ8Ks
Циліндр - одна з основних геометричних фігур. Без навичок його побудови жодному з малювальників (і майбутніх професіоналів, і аматорів) не обійтися.
Вам знадобиться
  • Папір, олівець, ластик
Інструкція
1
Позначте на аркуші площину, на якій буде стояти циліндр, двома горизонтальними лініями.
2
Проведіть вертикальну вісь. У центрі листа, якщо ви будете будувати тільки саму фігуру, або із зсувом у бік, якщо передбачається ще й зображення тіні предмета.
3
Відкладіть на осі відрізок, рівний висоті циліндра.
4
На верхньому і нижньому кінцях відрізка проведіть горизонтальні осі, на яких будуть побудовані основи циліндра. Довжина цих відрізків дорівнює діаметру циліндра.
5
На кожній з горизонтальних осей побудуйте кола. Для цього додайте ще по одній центральній вертикальної лінії для кожної з фігур. Чим нижче розташовується точка, з якої ви «дивіться» на циліндр, тим менше кут між вертикальної і горизонтальної осями і тим сильніше будуть сплющені ці кола, приймаючи більш овальну форму. Відповідно до законів перспективи, верхнє підставу циліндра буде вже, ніж нижня. А в кожному з підстав верхня половинка кола (до горизонтальної осі) буде трохи менше нижньої. Варіюючи ці розміри, домагайтеся такої форми кіл, щоб вони «лягли» на площину.
6
Паралельно центральної осі циліндра проведіть лінії, що позначають його бічні сторони. Після цього всі допоміжні лінії побудови можна стерти.
Корисна порада
Якщо вам складно будувати кола в основі циліндра, потренуйтеся спочатку на предметах у формі паралелепіпеда. Покладіть перед собою будь-яку коробку і побудуйте її заснування, методом візування переносячи кут нахилу ліній на малюнок. Коли ви навчитеся це робити, вписувати окружність в квадрат, що лежить на площині, буде набагато легше.