Як навчитися володіти собою.

Якщо раніше вважалося, що скупчування негативних емоцій в собі веде до погіршення здоров'я, і тому необхідно їх виливати назовні в тому вигляді, в якому вони є в вас, то тепер учені все більше говорять про важливість володіння собою. І в цьому є сенс, адже нестриманість може безповоротно зіпсувати відносини між людьми.
Інструкція
1
Стати господарем своїх емоцій. Якщо ви потрапили в складну стресову ситуацію, насамперед необхідно заспокоїтися. Для цього повільно зробіть не менше десяти вдихів і видихів. Тим самим ви приведете свій внутрішній стан в рівновагу, зможете аналізувати, що відбувається спокійно і об'єктивно.
2
Найпростіше і поширене правило звучить так: якщо не можете змінити ситуацію, спробуйте змінити ставлення до неї. Зробіть кидок в майбутнє і уявіть, чи буде вас хвилювати ця проблема через тиждень або місяць. Якщо ви забудете про це через день, так навіщо псувати свої нервові клітини і тільки збільшувати негатив.
3
Подумайте, яке місце в житті грає відбувається конфлікт. Наприклад, така дрібниця, як хамство в громадському транспорті або грубість колеги по роботі - чи так важливо це для вашого життєвого шляху, для вашої реалізації і вашого щастя? Слово «ваше» - ключове. Розмежуйте себе і оточуючих, адже найчастіше їх агресія викликана їх власними проблемами, а не вашими.
4
Знайдіть в проблемній ситуації щось позитивне. У кожного явища є як негативна сторона, так і позитивна, тому, якщо начальниця або подруга проявляють себе не з найкращого боку, може бути, вам варто задуматися про зміну свого оточення.
5
Іноді краще промовчати, ніж наговорити безліч неприємних слів, які в момент рефлексії мають мало спільного з реальністю. Попрацювавши з диханням, краще скажіть, що зараз ви не готові вести переговори, вам потрібно подумати і все зважити.
6
Якщо спір все-таки неминучий, намагайтеся не переходити на особистість, а направляти критику на явище. Звичайно, в процесі суперечки може народитися роздратування і на людину, що має протилежну думку, тому контролюйте себе і вчасно зупиняйтеся.
7
Наше тіло безпосередньо пов'язане з нашим психічним станом, тому заспокоїтися і розчинити негатив допоможе фізичне розслаблення. Напружте своє тіло крім зони голови, а потім повністю розслабте, думаючи про те, що тим самим ви скидаєте з себе весь вантаж проблем. Вам допоможе заняття йогою, яка вчить, як володіти собою, своїм тілом і емоціями. Всього кілька занять в тиждень, і в наступній стресовій ситуації ви напевно проявите себе спокійно і впевнено.