Як виростити саджанці винограду.

Виростити саджанці винограду в укривние варіанті може кожен, навіть якщо погодні умови у вашій області не балують. Для цього необов'язково бути досвідченим садівником-любителем, достатньо володіти деякими знаннями і терпінням.
Інструкція
1
Оберіть найбільш тепле освітлене місце і викопайте на ньому яму розміром близько 60 см. При цьому враховуйте, що коріння дорослого куща винограду ростуть, як і сама лоза, дуже сильно і проникають в усі сторони до 7м, тому необхідна яма з родючим грунтом для початкового етапу розвитку рослини. Надалі коріння самі знайдуть собі харчування.
2
Як можна краще прорубайте лопатою стінки і дно ями для полегшення проникнення коренів за її межі. Посадіть саджанець і рясно полийте водою.
3
У перший рік саджанцю дайте вільно розвиватися і добре прижитися. Чи не удобрюйте, оскільки добрив вистачає в підготовленому грунті. Які виростуть до осені 2-3 втечі, коротко обріжте. На зиму молодий кущ укрийте тирсою. Кращим укриттям для виноградника буде ялиновий лапник. Якщо його немає, підійде солома, або сухі стебла квітів та інших рослин. Але в цьому випадку знадобиться засіб від гризунів.
4
Пам'ятайте, в регіонах з суворою зимою укривной вал виноградника повинен бути додатково покритий снігом. Шар снігу в 5 см підвищує температуру грунту на 4 градуси, а шар в 20 см взагалі перешкоджає промерзання грунту.
5
Навесні другого року залиште рости перших 4 втечі. Влітку відберіть два найбільш сильних з них. Коли вони відростуть на півметра і підстава у них одеревенеет, акуратно нахиліть, щоб не відломились. Потім пасинка пагони приблизно на 10 вічок від основи (60-80 см). Два інших втечі з чотирьох залиште рости.
6
Восени другого року обріжте похилі лози на 8-10 вічок, вони підуть в зимівлю, для чого були сформовані похило, щоб їх було легше притиснути до землі. Засипте їх тирсою. На наступний рік на них з'являться перші грона.
7
Решта два втечі, які росли вільно, нарощуючи силу куща, обріжте коротко на 2-3 очка. Навесні третього року всі повторіть, 3-4 сильних втечі також нахиліть, пасинка, при цьому поступово збільшуючи кількість вічок (10-12). Пригнуті лози підійміть на шпалеру для плодоношення, після якого виріжте їх в основі. При бажанні міняйте напрям Пасинкова лоз: рік - в одну сторону, рік - в іншу.
8
У міру зростання куща збільшуйте кількість похилих лоз і вічок на них, з яких, виходить, по 1-2 грона солодкого винограду. Прикинувши загальна кількість вічок, регулюйте навантаження на кущ. Хороших вам врожаїв!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rg6mlW3Yu_c
Виноград є досить незвичним рослиною для холодного клімату. Тому особливо важливо зберегти саджанці саме взимку. Існують спеціальні правила, виконання яких допоможе ягоді успішно перезимувати.
Інструкція
1
Щоб бути впевненим, що рослини успішно переживуть зиму, намагайтеся придбати здорові якісні саджанці . На них обов'язково повинні бути бирки з назвою підщепи та сорти. Простежте за тим, щоб саджанець мав три міцних кореня довжиною понад сім сантиметрів. Вони повинні рости з різних сторін підщепи.
2
На однорічній лозі довжина підщепи від заснування до прищепи повинна бути 30-35 сантиметрів. Уважно огляньте місце щеплення, доброю ознакою є відсутність тріщин. Підщепу і прищепа мають бути без видимих ознак хвороб. Чорні або темно-коричневі плями на деревині довжиною від одного міліметра до трьох сантиметрів свідчать про наявність хвороб.
3
Найголовніше в зберіганні саджанців, куплених навесні: постаратися не допустити їх висихання. Рослини бажано вертикально помістити на відкрите повітря, закопайте до місця щеплення сирим піском або землею. Придбані у вересні або жовтні саджанці зберігають по-іншому. Вони не повинні засохнути, прорости і замерзнути.
4
Попередньо окропити все живці саджанців винограду розчином марганцівки, це захистить рослини від такої небезпечної хвороби, як оїдіум. Після цього помістіть живці в будь-яку ємність з трохи вологим піском. Саджанці зв'яжіть в пучки і покладіть в мішки з вологими тирсою.
5
Тепер вам необхідно обладнати підвал або льох для зберігання винограду , в ньому не повинно бути занадто волого. Льох підійде тільки той, поряд з яким немає грунтових вод. Глибина обраного вами приміщення повинна бути як мінімум два метра. Намагайтеся підтримувати температуру нуль-п'ять градусів вище нуля.
6
Засипте підлогу шаром піску товщиною 10-15 сантиметрів і вологістю 10%. Саджанці поставте і злегка закопайте піском, місце щеплення має бути відкритим. Слідкуйте за вологістю піску, по необхідності зволожуйте його водою з обприскувача. Якщо у вас немає льоху або підвалу, закопайте живці на глибину 1,5 метра у відкритий грунт. Зверху утеплите перегноєм, торфом або тирсою.