Як поставити сервер будинку.

Домашні сервери забезпечують з'єднання комп'ютерів, що входять до складу певної локальної мережі, з інтернетом. Як сервер можна використовувати маршрутизатор або один із зазначених комп'ютерів.
Вам знадобиться
  • - мережеві кабелі;
  • - маршрутизатор.
Інструкція
1
Щоб уникнути збоїв в роботі мережі і забезпечити якісну швидкий зв'язок між комп'ютерами, рекомендують використовувати маршрутизатор. Придбайте це обладнання. При виборі мережного пристрою зверніть увагу на два наступні параметри: наявність потрібної кількості роз'ємів LAN і тип каналу з'єднання з інтернетом.
2
Підключіть маршрутизатор до електромережі, встановивши пристрій у потрібному місці. Під час інтенсивної роботи це обладнання може сильно нагріватися, тому не встановлюйте маршрутизатор поблизу опалювальних приладів. З'єднайте з каналами LAN мережевого пристрою всі необхідні комп'ютери. Для цього використовуйте виту пару (мережеві кабелі RJ-45).
3
Увімкніть пристрій і переконайтеся в тому, що нове мережеве підключення було автоматично створено для всіх ваших комп'ютерів. Тепер необхідно налаштувати маршрутизатор для виконання функцій сервера. Підключіть до роз'єму Internet (WAN) обладнання кабель провайдера.
4
Запустіть web-браузер на комп'ютері, сполученим з маршрутизатором, і введіть IP-адресу цього пристрою. Натисніть клавішу Enter і дочекайтеся відкриття інтерфейсу налаштувань мережевого обладнання. Перейдіть в меню Internet Setup або WAN.
5
Змініть параметри потрібних пунктів даного меню. Звичайно потрібно вказати ім'я користувача, пароль і точку доступу в інтернет. Обов'язково перевірте активність функцій DHCP і NAT. Збережіть нові параметри роботи маршрутизатора, натиснувши відповідну клавішу. Якщо устаткування не перезавантажити автоматично, то відключіть його від електромережі на 20-30 секунд.
6
Знову відкрийте інтерфейс маршрутизатора і перейдіть в меню Status. Перевірте наявність з'єднання з сервером провайдера. Переконайтеся в тому, що доступ в інтернет присутній на всіх підключених комп'ютерах.