Як покласти цегляну кладку.

Цегельну кладку можна віднести до розряду вічних речей. Незважаючи на свою тисячолітню історію, вона продовжує займати одне з основних місць у будівництві. Всупереч уявній простоті, кладка цегли має свої тонкощі, не знаючи яких, неможливо скласти міцне і красива споруда - будь то будинок, піч або кам'яний паркан.
Вам знадобиться
  • - керамічна цегла;
  • - цемент;
  • - пісок;
  • - інструмент муляра (кельма, молоток-Кирочка, розшивання та ін.);
  • - рівень;
  • - рейка-порядовка;
  • - ємність для розмішування розчину.
Інструкція
1
Підготуйте підставу для кладки. Вирівняти його по горизонталі, закладіть наявні на поверхні западини, укладіть при необхідності гідроізоляцію та ін.
2
Встановіть з двох сторін майбутньої стіни рейки-порядовки, перевірте їх вертикальність за допомогою схилу. Шнур, натягнутий між відповідними розподілами, повинен бути горизонтальним, проходити по зовнішній лінії майбутньої стіни, не доходячи до неї на 5-8 мм, і розташовуватися на відстань 75-78 мм від основи (висота одного ряду кладки).
3
Підготуйте розчин кладки із співвідношенням компонентів 1: 4 (цемент: пісок) або 1: 1: 3 (цемент: вапно: пісок). Розчин з вапном виходить більш пластичним і довше зберігає свої робочі властивості. Спочатку змішайте пісок з цементом, потім додайте воду з розведеною вапном і добре перемішайте суміш.
4
Зволожите цеглини водою. Це бажано зробити заздалегідь - поливаючи їх в штабелі водою зі шланга або відра або занурюючи кожна цеглина на кілька секунд у воду. Замочений цегла не повинен мати сухих поверхонь, але одночасно на ньому не повинно бути води у вигляді плівки.
5
Розпочніть кладці, починаючи з краю стіни. Покладіть на підставу грядку розчину для кількох цеглин висотою 15-20 мм і шириною 200-220 мм (для тичкового ряду) або 80-100 мм (для ложкового ряду). Покладіть на неї плазом (на «постіль») першу цеглину і втисніть його в розчин. Вирівняти його таким чином, щоб його бічна кромка розташовувалася поряд з рейкой- порядовкой, а зовнішня проходила поруч (на відстані 5 мм) з натягнутим шнуром, розташовуючись паралельно йому. Візьміть другий цегла, нанесіть на його бічну поверхню розчин і опустіть поряд з першим, притискаючи до нього бічною поверхнею. Покладіть цегла по шнуру, вирівнюючи його при необхідності легкими постукуваннями рукоятки кельми. Подібним чином укладіть весь ряд. Перенатяніте шнур на один ряд вище.
6
Другий ряд кладки почніть з того кута, на якому закінчили перший ряд. Укладаючи його, забезпечте перев'язку швів. Є два види перев'язки - однорядна і багаторядні. При першій на один ложкових ряд припадає один тичковий. При багаторядній перев'язці на кілька ложкових рядів (максимум - 6) укладається один тичковий. При цьому стики в сусідніх ложкових рядах зсуваються по відношенню один до одного на півцеглини (125 мм). Стики сусідніх ложкового і тичкового ряду зсуваються на чверть цегли (60 мм). Наведені вище параметри перев'язки вірні для стіни товщиною в одну цеглину. Вертикальність кутів стіни контролюйте по рейці-порядовке або схилу, горизонтальність рядів - по натягнутому шнуру.
7
Уклавши декілька рядів, зробіть розшивку швів. Вона необхідна для ущільнення шовного розчину і додання кладці чіткого малюнка. Розшивання здійснюється за допомогою спеціальних інструментів (розшивок), робоча поверхня яких має різну форму - опуклу, увігнуту, трикутну і ін. Інструмент притискається робочої кромкою до шву і проводиться вздовж нього.
Корисна порада
Якщо ви вперше займаєтеся кладкою, зручно користуватися схемами укладки для кожного ряду. Намалюйте їх самі, взявши інформацію з посібників і керівництв, або скористайтеся готовими. Здійснюючи кладку за схемою для кожного ряду, ви швидко набудете навик і через певний час зможете класти цеглу без схем, по пам'яті.