Як розпізнати кліща.

Навесні і влітку кліщі проявляють найбільшу активність. Однак жертвою їхнього нападу можна стати навіть в жовтні, особливо в ранкові або вечірні години, коли на вулиці прохолодно. Убезпечити себе від їх укусів цілком під силу кожному.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що кліщ може потрапити до вас на шкіру не тільки з дерева. В основному вони живуть у траві або чагарниках, звідки зручніше непомітно переповзти на тварину або людину. Вам варто лише торкнутися гілки, щоб кліщ почав свій шлях до уразливому місцю і став вгризатися в шкіру. Згадайте, не торкалися ви на прогулянці гілок, не ходили чи по траві.
2
Багато не відразу помічають кліща на своєму тілі, адже його укус практично невідчутний. Тим більше, перші симптоми зазвичай проявляються лише через кілька днів або навіть тижнів. Це залежить від особливостей організму і того, скільки вірусів і продуктів життєдіяльності кліща проникло в ваш організм. Серед ознак: підвищена температура тіла, м'язові і головні болі, дратівливість, стомлюваність, підвищене потовиділення.
3
Якщо кліщ, який вас укусив, був переносником енцефаліту, то до вказаних симптомах швидко додадуться нові, мають тяжкі наслідки. Зверніть увагу, якщо у вас присутні розлад шлунково-кишкового тракту, сильна слабкість, все посилюється головний біль, а ви починаєте втрачати орієнтацію в просторі, можливо, це симптоми ураження спинного та головного мозку у зв'язку з проникненням в організм вірусу кліщового енцефаліту. Негайно зверніться до лікаря!
4
Уважно огляньте місце передбачуваного укусу. На ньому обов'язково буде почервоніння, яке стане збільшуватися в розмірах. У центрі буде пляма білого кольору. При цьому пляма може досягати розміру 10 сантиметрів. Звертайте увагу на зміну кольору шкіри після повернення з вулиці. Червоність же через деякий час може взагалі зникнути.
5
До заходів захисту від укусів кліщів можна віднести вакцинацію. Вакцину необхідно вводити раз на рік. Зробити це можна, звернувшись в поліклініку. Крім того, під час знаходження на відкритому повітрі постарайтеся не оголяти тіло. Обов'язково проводите огляд після кожної прогулянки, попросіть допомогти в цьому близьких або друзів.
Зверніть увагу
При перших ознаках укусу кліща або підозрі на укус негайно звертайтеся до лікаря.
Велика частина кліщів є переносниками небезпечних для здоров'я вірусів. І найчастіше пік активності цих комах припадає на весняно-літній період, коли з'являється листя і висока трава. Однак ризик інфікування зберігається до жовтня. Але навіть незаразні кліщі можуть доставити чимало проблем і привести до запалення шкіри. Тому після відвідин природи або парків варто ретельно оглядати себе, а при виявленні кліща відразу спробувати його видалити.
Вам знадобиться
  • - нитка, ватяна паличка і рослинне масло;
  • - йод.
Інструкція
1
При виявленні кліща нанесіть на нього маслянисту рідину (будь-яке рослинне масло або вазелін). Накиньте на нього петлю з нитки або власного волоса і розгойдують рухами спробуйте підчепити і витягнути комаху. Після видалення кліща протріть шкіру від масла і обробіть йодом. Замість петлі можете використовувати ватяну паличку, просочену жирним речовиною. Обережно обертайте нею навколо кліща доти, поки він не відпаде самостійно. Зазвичай цей метод паралізує його кінцівки, і він відстає від шкіри без праці.
2
Ні в якому разі не намагайтеся тягнути присмоктатися до шкіри комаха силою, оскільки воно може витягти частинами, залишивши при цьому фрагменти свого тіла в глибшому шарі, непомітному неозброєному оку. Це істотно ускладнить завдання і, швидше за все, зажадає хірургічного втручання.
3
Для попередження нападу кліщів перед відвідуванням місць з густими заростями і високою травою захищайте шкіру за допомогою антісектіцідних кремів, щільно прилягає одягу з манжетами та капюшоном. А по поверненні додому ретельно оглядайте себе. Найбільш улюбленими місцями присмоктування цих комах є волосиста частина голови, вушні раковини, область за вухами і в паху.
4
Деякі території Росії є зонами підвищеного ризику зараження енцефалітом, вірус якого переносить іксодовий кліщ. До них відносяться Свердловська, Московська, Псковська, Костромська, Тверська і Ярославська області. Тому, відпочиваючи на природі в цих місцях, використовуйте різні види захисту, а в разі виявлення кліща , після його видалення обов'язково зверніться до лікаря. Допомога, подана в перші 96 годин, може запобігти розвитку кліщового енцефаліту - захворювання уражує клітини головного і спинного мозку.