Як вивчити перська мова.

Фарсі - так офіційно називається перський мова . Знаменитий він тим, що в число персоговорящіх людей входили такі знамениті поети, як Омар Хайям, Сааді, Хафіз, Румі та Джамі. Саме на фарсі вони і створювали свої безсмертні творіння. За визнанням фахівців, перський - один з найлегших східних говірок. У нього достатньо проста граматика і нескладне для постановки вимову. Однак, щоб заговорити по-перському, все-таки доведеться дуже постаратися.
Вам знадобиться
  • - фільми з субтитрами;
  • - розмовники;
  • - книги на оригінальному мовою;
  • - методички з паралельним перекладом.
Інструкція
1
Зверніться до професіоналів. Якщо ви хочете чути в процесі навчання мова так, як він звучить в країні, де використовується, то вам потрібен носій даного прислівники. Зверніться до Культурного центру, який є при посольстві Ірану в Росії. Співробітники тут всі розмовляють і російською в тому числі. Вони зможуть вам порадити людину, яка візьметься навчати вас. А також підкажуть, якими книгами найкраще скористатися.
2
Якщо ви хочете вчити фарсі самостійно, то скористайтеся відразу декількома методиками. Одна з них - переклад, читання і розмова перською. Так ви зможете вивчити лексику, навчитеся будувати речення, в тому числі і в розмовній мові. Спосіб навчання цим методом досить простий. Виберіть, наприклад, три дні, за якими будете ретельно займатися вивченням фарсі. У перший з них приблизно 1,5 години потратьте на те, щоб навчитися розуміти усне мовлення. Слухайте касети із записами, читайте вголос, знайдіть транскрибоване завдання в інтернеті. Також величезну допомогу у вивченні мова а вам нададуть фільми перською з субтитрами. У другий день прийміть за переклад. Виходити у вас стане не відразу. Найкраще для тренування перекладацьких навичок використовувати оригінальні книги. Третій день присвятіть розмовник. Найбільш розхожі фрази, стійкі вирази, ситуації, в яких вони застосовуються, - все це легко можна дізнатися саме з розмовника.
3
Вивчайте слова, створюючи власну схему переказу. Для цього читайте розповіді на оригінальному мова е (краще робити це на комп'ютері, щоб можна було вносити будь-які виправлення) і вставляйте в текст після незнайомого слова його переклад. Нічого страшного, якщо доведеться так робити буквально після кожного слова. Зате ви вивчите лексику і зможете їй пізніше без праці користуватися.
4
Граматику і логіку зв'язного тексту, написаного на фарсі, вчіться сприймати за допомогою паралельного перекладу. Для цього вам знадобляться книги або методичні посібники, в яких весь текст розбитий на два стовпці. У першому інформація, описана на оригінальному мова е, у другому - перекладена на російську. Закрийте рукою або листком паперу ту частину, де текст вже переведений, і постарайтеся зробити це самі. Після відкрийте і подивіться, наскільки ваша версія відрізняється від офіційної. Тренуйтеся таким чином частіше і вже скоро зможете говорити по-перському.
5
Ну і, звичайно ж, постарайтеся знайти собі співрозмовника-носія мова а. Можете шукати його прямо в Ірані, а спілкуватися з ним по Skype та іншим подібним програмам.