Як налаштувати звук домашнього кінотеатру.

Домашній кінотеатр являє собою комплекс обладнання, зазвичай складається з сабвуфера і декількох колонок, які забезпечують перегляд фільмів у домашніх умовах на рівні, наближеному до кінозалу.
Вам знадобиться
  • - домашній кінотеатр;
  • - аналізатор аудіоспектра;
  • - вимірювач рівня звукового тиску.
Інструкція
1
Підготуйте квартиру перед підключенням домашнього кінотеатру , стіни і підлога повинні бути звукоізольовані. Спочатку візьміть аркуш паперу і продумайте варіанти сабвуфера і колонок. Якщо у вашій системі хороший сабвуфер, встановіть всю акустику в розмір Small, а кросовер сабвуфера встановіть на 90 Гц.
2
Також встановіть режим стерео 7.1, щоб на тестовому сигналі працювала вся акустика. Розставте колонки по своїх місцях і виставте рівні гучності. Щоб налаштувати амплітудно-частотну характеристику, скористайтеся аналізатором аудіоспектра в реальному часі, а також вимірником рівня звукового тиску.
3
Використовуйте аналізатор аудіо True RTA level для настройки звуку домашнього кінотеатру . З'єднайте лінійний вхід, а також вихід звукової карти. Запустіть Sound System Calibration. Завантажте калібраціонную криву мікрофона. З'єднайте лінійний вихід карти з ресивером (з його стеревходом). Підключіть до лінійного входу звукової карти мікрофон, встановіть діапазон 80. Виставте межі для осей звуку, а також частоти. RTA resolution встановіть в 1/24 октави, тип сигналу - рожевий шум. Увімкніть генератор і обробку вхідного сигналу.
4
Увімкніть обробку вхідного сигналу за допомогою кнопки Go, щоб почати налаштування акустики кінотеатру . Далі почекайте 10 секунд, вимкніть обробку та генератор. Запишіть під графіком опис вимірювання та збережіть його за допомогою команди View - Save to Memory. Далі посуньте колонки, змініть місце прослуховування, настройте кросовер і заново повторіть вимірювання. Повторюйте ці дії, поки не закінчаться осередки пам'яті.
5
Порівняйте отримані криві, виберіть кращу, відновіть налаштування за описом графіка і перевірте ще раз виміру. Настройку звуку аудіосистеми починайте з сабвуфера, потім змінюйте положення фронтальних колонок. В останню чергу налаштуйте центральні, тилові і інші колонки. Для сабвуфера застосовуйте діапазон від 20 до 500 Гц.
Домашній кінотеатр являє собою цілий комплекс відео- та аудіообладнання, призначений для перегляду кіно з максимальною якістю звуку , який оточує глядача з усіх боків завдяки кільком колонкам.
Вам знадобиться
  • - домашній кінотеатр.
Інструкція
1
Виберіть приміщення, щоб встановити домашній кінотеатр. Ідеальним варіантом для повноцінного і якісного перегляду буде обладнання спеціальної кімнати, в центрі якої треба помістити домашній кінотеатр. Поставте відеомонітор, а також фронтальні гучномовці біля однієї стіни, біля протилежної - диван або крісла для глядачів.
2
Між стіною і місцями для людей залиште трохи простору. Це розташування оптимально з точки зору акустики. Біля стіни спостерігатиметься надлишок басів, а також ви можете розташувати гучномовці ззаду слухача, що створить ефект оточення звуком. Використовуйте типову схему розташування обладнання при налаштуванні домашнього кінотеатру http://www.adkkrasnoyarsk.ru/upic/24.jpeg.
3
Виконайте настройку конфігурації системи, щоб забезпечити максимальну якість звуку в домашньому кінотеатрі. В першу чергу виберіть режим відтворення басів гучномовцями, тиловим і фронтальними. Це залежить від того, які гучномовці використовуються. Якщо вони маленькі, то виключіть з них басові складові. Для відтворення басів використовуйте сабвуфер. У випадку з великими колонками використовуйте відтворення всього діапазону гучномовцями.
4
Виберіть режим відтворення басів центральним гучномовцями. Якщо він великий і розміщується позаду екрану, застосуйте варіант Wide, встановіть на нього подачу сигналу з Басов складовими. У разі розміщення центрального гучномовця на відеодисплей виберіть режим Normal.
5
Встановіть час затримки при налаштуванні центрального каналу. Якщо фронтальні гучномовці розташовуються по дузі, то це не потрібно. Якщо вони розташовані по прямій, тоді затримайте сигнал. Затримка звуку в 1мс потрібна на кожні тридцять см різниці відстані між розташуванням гучномовця і колонок від слухача.
6
Встановіть рівні гучності каналів. Для цього використовуйте загальний регулятор гучності ресивера, а також регулятори для окремих каналів. Відрегулюйте гучність таким чином, щоб був однаковий рівень для всіх гучномовців. Це можна зробити за допомогою тестового сигналу ресивера або відтворення фрагмента фільму. Якщо ви почуєте сильне гуркотіння басів, зменшіть гучність сабвуфера. Це основні регулювання звуку для домашнього кінотеатру.