Як вирівняти колесо.

Деформація коліс - одна з найпоширеніших проблем, з якою стикаються власники автомобілів, мотоциклів та велосипедів в результаті аварій або їзди по поганих дорогах. При незначних пошкодженнях колесо можна вирівняти.
Інструкція
1
І все ж частіше інших ця біда переслідує велосипедистів. Що таке «вісімка» знає кожен з них. У перекладі на технічну термінологію це означає викривлення обода, коли одна або кілька частин виходять з однієї площини. Наслідком «вісімки» стає тертя обода про гальмівні колодки, що призводить до їх передчасного зносу.
2
Причиною «вісімки» є ослаблення натягу декількох спиць. Ліквідувати виниклу несправність ви можете в домашніх умовах, підтягнувши спиці. «Яма» - більш серйозна деформація колеса, коли обід колеса прогинається до його центру. При значній деформації колесо підлягає заміні. В інших випадках розбирання і ремонт колеса доведеться робити на спеціальному стенді, якщо це досить дорога модель.
3
Деформація у формі овалу відбувається при нерівномірному натягу спиць з різних сторін. Цю несправність також можна усунути самостійно, підтягнувши спиці з боку, де виникла опуклість. При серйозних деформаціях обода зніміть колесо з велосипеда, звільніть всі спиці і, впершись обід в що-небудь в двох протилежних точках, руками виправіть його. Після цього поставте колесо на велосипед і ретельно вирівняйте його. Щоб виправити деформований ділянку обода можна використовувати спеціальний гак з металевої смуги з м'якою накладкою.
4
Вм'ятини по краях обода ви можете усунути за допомогою молотка і дерев'яної накладки. Не забудьте перед тим, як почнете працювати молотком, добре накачати шини.
5
Деформації автомобільних дисків можна усунути тільки в умовах автосервісу. Ступінь деформації визначається на спеціальному обладнанні. Після проведення діагностики і встановлення виду деформації диск ставиться на стенд. Головний принцип при цьому - визначити напрям і силу удару, що призвів до деформації диска і після цього прикласти зворотне зусилля для її усунення.