Як фотографувати вінчання.

Серед молодят сьогодні дуже популярно вінчання в церкви, і, звичайно, їм хочеться, щоб все свято був відображений на красивих якісних фотографіях. Фотографувати вінчання - складне випробування для фотографа, при цьому необхідні не тільки гарна техніка, професіоналізм, а й тактовність, повагу до православної культури, знання деяких правил.
Вам знадобиться
  • - хороший фотоапарат, який зможе зробити пристойні знімки навіть без спалаху;
  • - штатив;
  • - запасні акумулятори та карти пам'яті.
Інструкція
1
За кілька днів до вінчання відвідайте церква, попросіть благословления (дозволу) у священика для фотозйомки в храмі. Дізнайтеся, чи можна користуватися спалахом (в деяких церквах спалах заборонена, так як вона може зіпсувати ікони та розпис на стінах). Поговоріть зі священиком, можливо, він дозволить опустити перед вінчання м панікадило (велика люстра перед вівтарем), з ним знімати стане набагато світліше, до того ж воно ефектно заповнить верхню частину вертикальних знімків. Зробіть декілька пробних знімків.
2
Дотримуйтесь в храмі деякі правила. Ні в якому разі не ходіть між аналоєм і іконостасом або між священиком і іконостасом, обходьте завжди ззаду. Не ходіть по килимах, по ним можуть ходити тільки священики і вінчаються. Не заходьте на піднесення перед іконостасом - солею і амвон.
3
Якщо вам дали дозвіл на спалах, не зловживайте цим, часті спалахи і клацання камери можуть порушити атмосферу вінчання, зруйнують проникливість і душевність таїнства. Чи не засліплюйте священика і молодих в найвідповідальніший момент, вибирайте найбільш правильне поєднання режимів зйомки. Якщо благословення на спалах вам не дали, використовуйте штатив і знімайте на довгих витримках.
4
Якщо ви фотографуєте молодих на тлі церкви, не знімайте церква без куполів і хрестів, відійдіть разом з вінчає парою на деяку відстань.
5
Під час фотозйомки в церкви дублюйте кожен кадр, візьміть з собою додаткові карти пам'яті та акумулятори. Не економте знімки, щоб, зрештою, не опинитися перед фактом, що наречена у відповідальний момент закрила очі.
6
Перед кожним знімком уважно перевірте композицію, чи немає в кадрі нічого зайвого. Дуже часто чиясь голова, плече, букет квітів може зіпсувати відмінний знімок.
7
Знімайте не тільки молодих, а й гостей, родичів. Спробуйте хоча б приблизно дізнатися, хто ким доводиться вінчаються. Крім стандартних загальних знімків на сходах храму спробуйте зробити цікаві репортажні фото (мама втирає тайком сльозу в храмі, сестра дарує квіти і т.д.)
8
Після вінчання обов'язково попросіть священика зробити кілька постановочних фото з молодими.
Корисна порада
Якщо ви вперше будете знімати вінчання, зайдіть на сайти професійних весільних фотографів і подивіться їх роботи.
Вінчання - процес укладення церковного шлюбу. Це таємничий, важливий і відповідальний обряд. Подружжя ставляться до нього з великим трепетом, і якщо ви початківець весільний фотограф, прислухайтеся до ряду важливих порад.
Інструкція
1
Саме основне, про що треба пам'ятати - те, що зйомка буде проходити в церкві, святому місці, а служителі її уявляють собою набожних людей, провідних відповідний спосіб життя. Це дуже сильно впливає на дії при зйомці, а також на формат кінцевого результату.
2
Дана зйомка характерна відсутністю постановки, і знімати доведеться тільки те, що відбувається. Якщо ви ніколи не знімали вінчання, не уявляєте, що там може відбуватися, обов'язково прочитайте про цей процес заздалегідь. Виділіть для себе основні ключові моменти і ритуали, які відбуваються на вінчанні і які обов'язково потрібно буде зняти. Таким чином, ви не розгубитеся в процесі зйомки, незважаючи на всі обмеження, застосовані в церкви до фотографа.
3
Обговоріть завчасно зі священиками те, що ви збираєтеся знімати вінчання або поцікавтеся у молодят, поставили вони в популярність церква. На фотозйомку необхідно отримати дозвіл. У кожному разі, перед початком процесу підійдіть до служителів і поцікавтеся, де вам краще стояти, чи можна пересуватися або підійти в якийсь момент до вінчаються ближче.
4
Особливу увагу варто приділити використовуваної техніки і процесу зйомки. У приміщенні церкви досить темно для напівпрофесійних та аматорських фотоапаратів. Краще використовувати професійну техніку, що дозволяє знімати в важких світлових умовах. Для якісної зйомки в церкві обзаведіться фотоапаратом з повнорозмірною матрицею і світосильні об'єктивами. Останні варто мати як ширококутні для зйомки загальних планів, так і довгофокусні для портретів, деталей. Телеоб'єктив буде потрібний, якщо ви будете стояти далеко без права на пересування. Вимкніть звукову індикацію автофокусу, використовуйте оптику з ультразвуковим мотором або ручне фокусування в безмоторних об'єктивах. Якщо є функція тихої зйомки - увімкніть її. Клацання дзеркала і писк індикатора необхідно звести до мінімуму, ведіть себе якомога тихіше. Спалахом користуватися не можна. По-перше це неетично в даній обстановці, по-друге, це не кращий спосіб вибудувати світло. Експериментуйте зі світлом свічок і падаючими променями з вікон. Недолік світла компенсуйте високими значеннями ISO і максимально відкритою діафрагмою.
5
Кінцева зйомка повинна відображати всі основні моменти процесу вінчання, бути інформативною, красивою і естетичною. Не використовуйте екстремальних ракурсів і точок зйомки, компоновка повинна бути доречною, так як це дуже серйозна подія. Обробку краще робити без химерних і складних спецефектів. Підкресліть природне освітлення, вирівняйте баланс білого, яскравість, контрастність і криві. Зробіть при необхідності легку ретуш обличчя, намагаючись обійтися без пластики та іншого серйозного вторгнення.