Як обробляти нові лижі. Як обробити воском.

Нові лижі виробники не обробляють ні воском, ні спеціальними мазями. Тому це завдання лягає на ваші плечі. Звичайно, дана процедура не є обов'язковою, але вона допомагає їм ковзати набагато швидше.
Вам знадобиться
  • - праска на твердій панелі;
  • - віск для лиж;
  • - чиста ганчірка;
  • - пластиковий скребок;
  • - кисть для лиж.
Інструкція
1
Підключіть в розетку праска і встановіть температуру на низькому рівні. Не використовуйте для обробки лиж нові пластикові праски. Краще візьміть старий, щоб не було шкода бруднити його воском. Також він повинен бути на гладкій лицьовій панелі без яких би то не було отворів або тріщин.
2
Покладіть лижі на плоску поверхню нижньої стороною вгору. Звичайно, найкраще для цього використовувати спеціальні затискачі або лещата. Але якщо їх у вас немає, то просто попросіть когось тримати лижі під час обробки. Ретельно очистіть ганчіркою поверхню лиж від пилу і від бруду, яка могла на них скопитися за час продажу. Переконайтеся, що вони готові для обробки.
3
Тримайте розігрітий праска на 2.5 см вище поверхні лиж. Почніть обробку нема з середини, а з краю. Після цього нанесіть небагато воску на праска, зробивши так, щоб він розплавився і почав капати на лижі. Пройдіться по всій поверхні лиж, рівномірно розподіляючи віск по центру.
4
Зупиніться на нижній частині лиж. Використовуйте зворотно-поступальний рух з легким натиском. Покрийте воском кінець лиж і дайте йому час охолодитися і затвердіти. Тепер візьміть пластиковий скребок. Почніть соскребать нанесений віск, тримаючи його під кутом і, прямуючи від вищої точки до нижчої. Повторіть так 3-4 рази, поки весь віск не зійде.
5
Візьміть спеціальну щітку для лиж і почніть зчищати віск з поверхні пластика лиж. Використовуйте тільки поступальний рух, злегка натискаючи на інструмент. Зробіть 5-6 проходів. Повторіть всі попередні кроки і з іншого лижею.
6
Поставте ваші оброблені лижі на балкон або в будь-яке інше холодне місце. Іноді рекомендується покласти їх в сніг, щоб закріпити ефект від обробки. Потім знову занесіть їх в теплу кімнату. Вранці ви вже можете випробувати результати вашої праці. Якщо ви все зробили відповідно до інструкції, лижі будуть просто летіти по трасі.
Корисна порада
Якщо ви сумніваєтеся у своїх силах і уміннях, віднесіть свої нові лижі в майстерню, щоб їх обробив досвідчений фахівець.
Катання на лижах приваблює всіх, як дітей, так і дорослих. Щоб це заняття приносило масу задоволення, перед катанням необхідно правильно підготувати лижі . Лижі будуть прекрасно ковзати, якщо їх поверхня за структурою відповідатиме структурі снігу. Для цього поверхню необхідно обробити парафинами (мазями для ковзання), відповідними погодних умов.
Інструкція
1
Якщо ви збираєтеся на тривалу прогулянку, найкраще скористатися твердим парафіном. Для його нанесення використовуйте спеціальний праску. Рухайте бруском парафіну по нагрітої поверхні праски, а потім сплавьте його прямо з праски на поверхню лиж. Або нагрійте брусок парафіну на прасці і зробіть мазок нагрітим бруском парафіну по лижі. Робити це потрібно швидко. Неважливо, яким способом ви скористаєтеся. Головне, щоб ви нанесли таку кількість парафіну, щоб він розтікався по всій поверхні лижі рівномірно, товщиною 0,3 - 1 мм. Гарячою праскою розрівняйте на лижі нанесений парафін.
2
При такому способі обробки потрібно бути дуже уважними. Використовуйте х/б рукавички для захисту рук. А також, щоб не перегріти і не спалити поверхню лиж, виставте мінімальну температуру праски, при якій парафін плавиться. Швидко проводите праскою по поверхні, без частих повторень на одному місці і без затримок. Проводите нагрітим праскою тільки по поверхні лиж, на яку ви нанесли парафін. Тобто, не допускайте прямого контакту підошви праски з поверхнею лижі без парафіну щоб уникнути їх псування. При тривалому використанні праски ретельно очищайте його поверхню дрантям.
3
При використанні мазей для ковзання лижі змастіть під колодкою маззю, що тримає. Це забезпечить хороший поштовх під час руху, і лижі не ковзатимуть назад, а при спуску, навпаки сприятиме хорошому ходу. Колодка - це центральна частина лижі , яка починається від п'яти черевика до кріплення, приблизно 60-70 см. Цю частину лиж змастіть маззю, що тримає і розітріть пробкою-растиркой. У вас повинен вийти рівний, трохи блискучий шар.