Як визначити грижу хребта.

Грижа хребта - це по суті своїй грижа міжхребцевих дисків, часто зустрічається захворювання, яке є наслідком важкої форми остеохондрозу хребта . Найчастіше захворювання схильні люди у віці 30-50 років.
Інструкція
1
Освіта міжхребцевої грижі може бути пов'язано як з недостатньою рухливістю, так і з надто великими навантаженнями на організм. Прояв симптоматики прямо залежить від розміру грижі: чим більше випинання, тим важче її прояви.
2
Попередньо грижа діагностується на основі загальних хворобливих відчуттів пацієнта. Хворих турбує сильний біль у відповідному відділі хребта пекучого, котрий піклувався характеру, яка сильно віддає в руку (при ураженні шийного та грудного відділів хребта ), або в ногу (при ураженні поперекового відділу хребта ). Замість болю, як варіант, може спостерігатися слабкість або «повзання мурашок» в певній кінцівки.
3
Зверніть увагу як сідає і встає чоловік. Часто пацієнти приймають так звану «вимушену позу», не завжди природну, перебуваючи в якій людина не відчуває болю. Рухи при вставанні у хворих плавні і уповільнені.
4
Якщо грижа чи не здавлює спинномозкові нерви, хворі говоритимуть про ниючий біль, схожою на м'язову, або й зовсім про те, що болю не відчувають, лише тяжкість і «простріли». Якщо біль віддає в кінцівку, можна визначити, в якому відділі хребта розташована грижа, т.к певні сегменти хребта відповідають за конкретні ділянки тіла.
5
Так, якщо грижа знаходиться у верхньому сегменті поперекового відділу хребта , біль поширюватиметься по внутрішній частині стегна; якщо ж в його нижньому сегменті, болітимуть зовнішня частина стегна і великий палець ноги; якщо грижею вражений шийний або грудний відділ хребта , біль буде відчуватися в плечі, передньої частини грудей або руці. Крім того, при наявності такої грижі може боліти серце або спостерігатися різні розлади шлунка.
6
Особливостями болів при грижі є поява болю тільки в одній з кінцівок (руки або ноги), причому ця біль може починатися як різко, так і поступово; тривати постійно або час від часу.
7
Остаточний діагноз лікар ставить на основі рентгенівських знімків і даних МРТ.
Корисна порада
У зв'язку з серйозністю захворювання і розмитістю його основних симптомів при підозрі грижі міжхребцевих дисків, необхідно звернутися до фахівців для проведення якісного обстеження і лікування - консервативного або хірургічного.