Як лікувати переляк. Як лікувати якщо злякався.

Раніше вилікувати дитину або вразливого дорослого від переляку було справою простим, хоч і не всім доступним. Переляк заговорювали «бабусі», відливали на воску, читали молитви Пресвятій Богородиці. У сучасній медицині такого діагнозу, як переляк - ні. Але це не означає, що вилікувати його вона не може. Просто те, що раніше називали переляком, тепер діагностують, як різні фобії.
Вам знадобиться
  • Терпіння
  • Увага до проблем дитини
  • Готовність звернутися за допомогою
Інструкція
1
В першу чергу, запасіться терпінням. Подолання страхів може зайняти кілька місяців або навіть років. І нехай вам давно здається, що ваша дитина вже повинен це «перерости», пам'ятаєте, що страхи ірраціональні і не користуються календарями.
2
Якщо дитина злякалася тварини чи комахи, почніть потихеньку привчати його до думки, що вони не такі небезпечні, як здалися йому колись.
3
Спочатку намалюйте схематичну фігурку кішки, собаки або павука. Попросіть дитину самого зобразити «кривдника». Поступово від схематичних малюнків переходите до реалістичним. Потім почніть розглядати фотографії.
4
Коли дитина буде готовий до наступного кроку, покажіть страшна тварина на відео. Потім подивіться на нього з безпечної відстані, через якусь перепону. Наприклад, через скло. Потім через відкриті двері.
5
Ніколи не квапте дитину, не тисніть на нього. Будьте весь час поруч і дозволяйте в будь-який момент сховатися за вас. І, можливо, в один прекрасний день малюк погладить кішку або собаку.
6
Серйозніші фобії повинні лікувати спеціалісти. Симптомами серйозних фобій є запаморочення, пітливість, задишка, блювота, прискорене серцебиття. Якщо ваша дитина боїться чогось «до блювоти», терміново зверніться до дитячого психотерапевта.
7
В різному віці нормально боятися певних речей. До двох років дітей можуть лякати незнайомці, дивні предмети, гучні звуки. В шість років зазвичай боятися монстрів, привидів і казкових лиходіїв. Це якраз такі страхи, які можуть пройти самі собою. Після семи років дитини можуть лякати стихійні природні явища та катастрофи.
8
Боязнь школи, публічних виступів, мікробів можуть розвинутися в серйозні социофобии. Не відмахується від них, не сваріть дитину. Навчіть його найпростішим методом релаксації, з'ясуйте, наскільки серйозний його страх за 10-бальною школі. Чи не спрощуйте проблеми дитини, не кажіть, що це дурниця. Покажіть, що ви серйозно до нього ставитеся, готові його слухати і допомагати йому.
Корисна порада
Не соромтеся звертатися за консультацією до спеціалістам.Чітайте науково-популярну літературу з дитячої психології.