Як одягнутися лижнику.

У середній смузі Росії сніг лежить довго - і можна повною мірою насолодитися радістю лижного спорту. Під час лижної прогулянки повністю працюють всі групи м'язів, і в той же час ви не відчуваєте сильного напруги. Головна користь - в поєднанні фізичних навантажень зі свіжим повітрям. Але не забувайте про правильну екіпіровці.
Інструкція
1
Одягайте на себе кілька шарів одягу. Повітря, що знаходиться між ними, служить прекрасним утеплювачем. Кращі варіант - три шари, так ви будете почувати себе найбільш комфортно.
2
Рада надягати в якості нижнього шару білизну з натуральних тканин вже давно неактуальне. Бавовняна одяг дуже легко вбирає піт і затримує його в собі. Тому вона довго залишається вологою. Зараз створені волокна, що відводять вологу від тіла і що залишаються сухими. Саме з такого волокна виготовляють термобілизну.
3
Гарне термобілизна «дихає», залишається сухим і не дає розмножуватися бактеріям. Для його виготовлення використовується 100% поліестер. Якісне термобілизна має ребристу в'язану структуру і плоскі шви, воно краще зберігає тепло і не подразнює шкіру.
4
Шкарпетки для лижників не повинні бути бавовняними. Вони володіють тими ж недоліками. Для виробництва якісних спортивних шкарпеток використовують поєднання найсучасніших матеріалів: поліаміду, поліпропілену, поліакрила. Добавки еластану дозволяють довше зберігати форму виробу. Шкарпетки для занять зимовими видами спорту мають додаткове утеплення на носках і п'ятах - в самих «проблемних» місцях.
5
Другий шар одягу лижника призначений для термоізоляції. Краще всього використовувати одяг з пухких, добре зберігають тепло волокон. Дуже добре зарекомендували себе костюми з флісу, полартека з додаванням лайкри, поліефіру.
6
Самий верхній шар служить для захисту від вітру та вологи. Одна з найсучасніших розробок для спортивного одягу - тканина з мембранним шаром. Такий одяг прекрасно пропускає пар від тіла назовні і затримує зовнішню вологу. Дихаюча здатність може бути різною: від 4000 до 12000 г/кв.м. Позначення можна знайти на ярличку всередині куртки.
7
Одяг для лижників сильно розрізняється залежно від рівня навантаження. Для гонщиків, спортсменів-любителів і для лижних прогулянок існують різні вимоги до екіпіровки.
8
Амуніція для гонщиків, як правило, щільно облягає тіло і не має кишень. Найбільш поширена модель-комбінезон. Такий одяг виконується з найсучасніших матеріалів і не містить серйозного утеплення. Гонщики рідко зупиняються і не мають можливості охолонути. Спортивні комбінезони мають ущільнені області під коліном і спеціальні гумки, що закріплюють штанину комбінезона на черевиках.
9
Одяг для спортсменів-любителів може бути більш вільною. Найчастіше це комплект: куртка і брюки. Куртка ззаду, як правило, злегка подовжена. Часто всередині робиться подвійний подклад на гумці, який не дає куртці сповзати вгору під час руху і захищає тіло лижника від попадання снігу при падінні.
10
Костюми для лижних прогулянок ще більш вільні. Вони можуть бути самого різного покрою, але найпоширеніший все ж комплект з куртки і брюк. Так як в них не бігають, а просто катаються, необхідно значну утеплення, в порівнянні навіть з костюмами лижників-любителів. Дуже часто зустрічається начісування на підкладці, що дозволяє зберігати тепло.
11
Одяг для любителів шиється з дешевших матеріалів. Мембранні костюми, що забезпечують захист від вітру та проливного дощу, не потрібні, адже навряд чи хтось вийде на лижну прогулянку в таку погоду. Виведення вологи від тіла забезпечується за допомогою спеціальних сітчастих вставок пахвами або на боках.
12
І для професіоналів, і для любителів все застібки-блискавки повинні бути оснащені клапанами для захисту від вітру.
Корисна порада
Не забудьте в сонячний день захистити очі хорошими сонцезахисними окулярами. Відбите від снігу UV-випромінювання посилюється в кілька разів і може сильно пошкодити ваш зір.