Як знімати на підводні фотоапарати.

Надводна зйомка сильно відрізняється від підводного. Щоб зробити зйомку під водою правильно і домогтися гарних результатів, вибирати обладнання та методи необхідно, керуючись змінами світла, що відбуваються у водному середовищі.
Вам знадобиться
  • - ліхтарі;
  • - ширококутний объектив;
  • -макро-насадки;
  • -цветокорректирующие фільтри;
  • -сферіческій/плоский ілюмінатор.
Інструкція
1
Світло у воді розсіюється сильніше, ніж в повітрі. На якість знімка погано впливає суспензія, через яку картинка втрачає деталі і різкість. Щоб отримати чітке зображення, до об'єкта потрібно підібратися якомога ближче. Якщо предмет знятий з відстані більше десяти метрів, знімок не вийде різким навіть у чистій воді. Саме тому для підводної фотографії вкрай важливий ширококутний режим зйомки. Щоб забезпечити ці умови, вибирайте бокс для камери з можливістю приєднання ширококутної і насадок макро.
2
Проходячи через товщу води, світло поглинається. За колірному спектрі це поглинання нерівномірно. Короткі хвилі поглинаються повільніше, ніж довгі. Якщо на глибині 5м втрачається червона складова спектра, то нижче 30м - залишається лише синій колір. Навіть при зануренні на метр кольору, тяжіючи до синьої частини спектра, спотворюються. На фото кольори виходять розмитими і синюватими. Якщо ви ведете зйомку на глибині нижче п'яти метрів, використовуйте для правильної передачі кольору ліхтарі і спалаху. Для глибини вище п'яти вам допоможе рожевий чи червоний цветокорректірующіе фільтр.
3
Однак без підсвічування на глибині можна робити силуетні фотографії, в яких колірний контраст не грає важливої ролі. Для подібного виду зйомки підійде будь фотоапарат, навіть самий бюджетний. Ведучи зйомку знизу вгору проти світла, робіть експозицію по блискучою поверхні води або по сонцю. На яскравому тлі об'єкт вийде темним.
4
Ще одним видом спотворень при підводній зйомці є рефракція. Вона виникає через заломлення світлових променів, що проходять крізь плоский ілюмінатор боксу. Предмет тоді для об'єктива виглядає на чверть ближче і крупней. В результаті кут огляду зменшується. Щоб зберегти необхідний кут огляду і уникнути спотворення, з ширококутним об'єктивом знімати краще всього через сферичний ілюмінатор. Однак якщо ви ведете макрозйомку, то знадобиться плоский ілюмінатор, так як об'єкт через заломлення світла на знімку вийде більшими.
Підводна зйомка являє собою складний процес, вельми відрізняється від фотозйомки на повітрі. Специфічні умови і особливості висвітлення створюють труднощі для проведення фотозйомки і вимагають особливої підготовки і технічного забезпечення.
Вам знадобиться
  • - спеціальна фотоапаратура.
Інструкція
1
Підготуйте фотоапаратуру. Зарядіть акумулятори, батарейки фотоапарата, відеокамери перед зануренням під воду. Перевірте щільність прилягання закриваються деталей щоб уникнути попадання води всередину. Бажано виставити відповідний для підводної зйомки режим на суші.
2
Занурившись, потренуйтеся в пошуку стійкого положення тіла. Ви повинні навчитися тримати камеру в певному положенні якийсь час, щоб встигнути зробити кілька знімків.
3
Оскільки умови зйомки відрізняються від земних, робіть кілька знімків з одного ракурсу. Можливо, у вас вийде тільки одна якісна фотографія.
4
Хорошим помічником для проведення підводної фотозйомки буде рухливий великий монітор, що дозволяє переконатися в правильності обраного ракурсу навіть в складних умовах, наприклад, коли об'єкт розташований поза прямою зоною видимості.
5
Вибирайте дистанцію до об'єкта зйомки якомога меншу, не більше двох метрів. На великій відстані він буде здаватися розмитим. Щоб уникнути ефекту «розмитості», використовуйте ручне фокусування камери.
6
Особливістю підводної фотозйомки є спотворення сприйманого відстані. Під водою все здається ближче, ніж на суші. Тому, щоб фотографія відобразила бажану сцену, встановіть ширококутний режим зйомки.
7
Найбільш вдалий час для проведення підводної фотозйомки - сонячний полудень. Промені сонця падають на поверхню води майже вертикально, пронизуючи її на максимальну глибину. Це дозволяє робити найбільш якісні знімки. Якщо все-таки не вдається вибрати відповідний час, на допомогу прийде штучне освітлення. Оскільки вода поглинає червоний спектр світлового випромінювання, додаткове джерело світла повинен бути близький по спектру до звичайних ламп розжарювання.
8
Після вилучення камери з води не забудьте обмити її чистої прісної водою щоб уникнути попадання солі всередину і пошкодження поверхні. Перед відкриттям корпусу камери переконайтеся в тому, що він абсолютно сухою.