Як утеплити стіни брусового будинку.

Утеплення стін будинку з бруса не тільки сприяє створенню температурного комфорту, але і дозволяє до 50% зменшити витрати на опалення. Крім того, додаткова теплоізоляція сприятиме більшій безпеці дерев'яних конструкцій, значно збільшиться термін їх служби. Утеплити стіни брусового будинку можна кількома способами.
Вам знадобиться
  • - межвенцовий утеплювач: джут, льон-джут, пакля, льноватін і т.д.;
  • - утеплює матеріал: ековата, мінвата, пінополіуретан;
  • - дошки і брус для каркаса;
  • - саморізи і шуруповерт;
  • - гіпсокартон або гипсоволокно.
Інструкція
1
Починайте утеплення брусового будинку ще на етапі його складання. Виберіть якісний межвенцовий утеплювач, наприклад, з джуту або льон-джуту; його товщина повинна бути не менше 5-6 мм. Для створення дуже якісного утеплення подверніте стрічку утеплення товщиною 5-6 мм з обох крайок, збільшивши тим самим товщину до 10-12 мм.
2
З моменту укладання бруса до створення додаткового шару утеплення почекайте не менше 1-1,5 року, щоб зруб добре просох і дав усадку. Перш ніж розпочати роботи, переконайтеся в необхідності теплоізоляції стін. Можливо, втрати тепла пов'язані зі стелею, підлогою або цоколем будівлі. Для цього зробіть термограмму будинку , на якій буде види всі слабкі відносно термоізоляції місця.
3
Якщо ви виявили щілини в стіні, ретельно законопатьте їх. Для цього візьміть льноватін, джутову або лляну клоччя, льно-джут, зробіть з клоччя пасмо. Потім призначте її до щілини і ретельно закладіть спеціальної конопаткою. Повторюйте ці дії, поки не заповниться весь паз стіни.
4
Щоб утеплити стіни зовні додатковим шаром ізоляції, виберіть відповідний час. Найкраще проводити ці роботи влітку, при сухих стінах будівлі, стабільної вологості і температури повітря. Попередньо обробіть фасад антипіренами і антисептиками.
5
Оберіть утеплює матеріал - це можуть бути плити з мінеральної вати, ековати і пінополіуретану. Прибийте дерев'яні вертикальні стійки з дошки (ширина повинна збігатися з товщиною матів) і заповніть простір між ними плитами утеплювача. Зовні укрийте теплоізоляційний шар рулонним паровиводящім гідроізоляційним матеріалом, а зсередини можна прокласти пароізоляційний матеріал.
6
Щоб ще більше зменшити втрати тепла, зробіть шар утеплювального матеріалу подвійним. При цьому перший рівень каркаса прокладете горизонтальними балками, а другий - вертикальними. Слідкуйте, щоб шви між плитами першого і другого шару не збігалися.
7
Якщо немає можливості виконати зовнішнє утеплення, зробіть внутрішню теплоізоляцію. Для цього плити або декоративні панелі для стін ставте прямо на брус, гладкою стороною вгору (можна наклеїти шпалери прямо на неї). Потім прибийте обрешітку. Для стінового матеріалу відстань між брусами обрешітки повинно бути не менше 30 мм. Зверху закрийте теплоізоляцію гіпсокартоном або гіпсоволокно.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=XIGEu9RWL7I
Корисна порада
Якщо утеплення стін нічого не дало і в будинку як і раніше холодно, значить погано утеплений підлогу, стелю або тепло йде через вікна та двері. Саме тому перед початком робіт необхідно провести ретельну діагностику.