Як прокладати силовий кабель.

При проведенні капітального ремонту або будівництві нового будинку досить часто виникає необхідність в прокладанні силового кабелю. Слід знати, що дана робота вимагає професійної підготовки і знання існуючих вимог і нормативів. Помилки при виконанні монтажу силового кабелю можуть призвести до найсумніших наслідків. Тому рекомендується довірити цей вид робіт професіоналам.
Вам знадобиться
  • - сталевий трос;
  • - виброплита;
  • - металевий панчіх;
  • пластмасові лійки;
  • - монтажна піна;
  • - сигнальна стрічка;
  • - силовий кабель;
  • - техніка для риття траншей.
Інструкція
1
Оберіть марку кабелю. Слід знати, що для прокладки в землі рекомендується застосовувати броньований кабель . Якщо ви вибираєте неброньовані марки кабелю, то їх прокладка повинна здійснюватися в ПВХ або азбестоцементних трубах.
2
Вивчіть геоподоснову планованої кабель ної траси і переконайтеся в тому, що траса не перетинає інші інженерні мережі. Визначте глибину траншеї. Глибина траншеї залежить від місця проходження траси. Наприклад, кабель проходить під автомобільною дорогою, повинен залягати на глибині не менше 1,25 м.
3
Розмітьте і розчистите місце вилягання траси. Встановіть огородження по всьому маршруту. Підготуйте необхідну кількість піску.
4
Викопайте траншею потрібної глибини. Засипте на дно траншеї шар піску. Товщина шару повинна становити 15 см. Рясно намочіть пісок водою і ретельно утрамбуйте таким чином, щоб товщина утрамбованого шару склала 10 см. Для утрамбовки піщаного шару рекомендується використовувати виброплиту.
5
Покладіть азбестоцементні труби в підготовлену траншею. З'єднайте їх за допомогою спеціальних з'єднувальних муфт відповідного розміру. Для цього необхідно нагріти муфту у воді, доведеної до кипіння, і надіти муфту за допомогою викрутки.
6
Ретельно перевірте кабель і переконайтеся в тому, що його ізоляція не була порушена при транспортуванні.
7
Для монтажу кабелю необхідно використовувати спеціальний сталевий трос. Звідти трос в трубу таким чином, щоб він пройшов трасу наскрізь і вийшов з іншого її боку на длинну 10-15 м.
8
Встановіть на вхідний і вихідний отвори труб спеціальні пластмасові лійки, що оберігають кабель від пошкодження. Прикріпіть кабель до троса за допомогою спеціального металевого панчохи. Акуратно протягніть кабель за прокладений раніше трос.
9
Заміряйте опір ізоляції прокладеного кабелю. Переконайтеся в тому, що ізоляція ніде не ушкоджена. Ретельно заповніть встановлені раніше воронки монтажною піною, щоб запобігти попаданню піску та каміння в труби.
10
Засипте труби піском шаром в 15 см. Сильно змочіть і ретельно утрамбуйте шар піску. Засипте траншею грунтом до половини. Укладіть спеціальну сигнальну стрічку. У разі несанкціонованих розкопок стрічка вкаже на те, що в даному місці прокладено кабель . Укладіть грунт до запланованої позначки.
Зверніть увагу
Слід знати, що незалежно від призначення кабелю, його монтаж необхідно виконувати відповідно до ПТЕЕС і ПУЕ.