Як збільшити частоту струму.

Внаслідок підвищення числа переносите по ланцюгу зарядів збільшується частота струму . В свою чергу, зростання числа переносите в одиницю часу зарядів рівносильний збільшенню струму в ланцюзі і зменшенню його опору, а досягти цього можна за допомогою ланцюга з конденсатором.
Вам знадобиться
  • - конденсатор;
  • - генератор;
  • - ключ;
  • - дроти.
Інструкція
1
Зберіть ланцюг з конденсатором, в якій синусоїдальна напруга створює генератор змінного струму .
2
При нульовій напрузі в момент замикання ключа в першу чверть періоду напруга на затисках генератора почне зростати, і конденсатор почне заряджатися. У зібраній ланцюга з'явиться струм, але, незважаючи на те, що напруга на пластинах генератора ще досить мало, значення струму в ланцюзі буде найбільшим (значення його заряду).
3
Відзначте, що в міру зменшення розряду конденсатора показник струму в ланцюзі зменшується, а в момент повної розрядки струм дорівнює нулю. При цьому значення напруги на пластинах конденсатора буде постійно зростати, і в момент повної розрядки конденсатора досягне максимальної величини (тобто значення буде повністю протилежним напрузі на пластинах генератора). Таким чином, можна зробити висновок: в початковий момент часу струм з найбільшою силою спрямується в незаряджений конденсатор, і в міру його заряжения почне повністю спадати.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що із збільшенням частоти струму зменшується і опір конденсатора змінному струму (ємнісний опір конденсатора). Таким чином, ємність опору обернено пропорційна ємності ланцюга і частоті живлячої її струму.
Корисна порада
Конденсатор - досить універсальний елемент. Коли він розряджений, він поводиться як коротке замикання - струм через нього тече без обмежень, а його значення прямує до нескінченності. Коли ж він заряджений, на цьому місці ланцюга відбувається обрив і напруга ланцюга починає постійно наростати. Виходить цікава залежність - є напруга, але немає струму, і навпаки. Тому домогтися збільшення частоти струму можна лише при розрядженому конденсаторі, який приходить в таке стані з певним інтервалом необхідне число раз. Використовуйте цю інформацію при створенні ланцюга.