Як влаштувати теплицю.

У хорошого городника обов'язково повинна бути теплиця. За допомогою цієї конструкції можна домогтися більш високих врожаїв, а також отримувати овочі раніше, ніж при вирощуванні у відкритому грунті. Але як облаштувати теплицю правильно, щоб створити в ній оптимальні умови для росту овочів?
Інструкція
1
Насамперед виберіть місце для теплиці. Вона повинна розташовуватися так, щоб притягувати максимальну кількість сонячних променів, створюючи парниковий ефект. Найкраще поставити конструкцію далеко від дерев і кущів, щоб вони не відкидали на неї тінь, але в місці, захищеному від холодних вітрів. Оптимальне розташування для літньо-весняних теплиць - з півночі на південь, на височині, на самому сонячному ділянці.
2
Виберіть матеріали, з яких ви будете робити теплицю . Каркас можна виготовити за бажанням з дерева, пластика, сталі або алюмінію. А покриття - з різного роду плівок, скла або полікарбонату. Найдешевший варіант - конструкція з дерева і плівки. Але деревина швидко гниє, а плівка рветься, вона прослужить лише сезон. Тому переважніше металевий або пластиковий каркас і скляне покриття, воно дорожче, але зате довговічніше. Теплиці з полікарбонату зазвичай продаються в готовому вигляді, вони коштують недешево, зате дуже міцні, не розіб'ються в разі граду, як скляні.
3
Коли виберете місце і зберете всі матеріали для будівлі, підготуйте майданчик під теплицю . Її треба розрівняти і злегка заглибити, вийнявши грунт на 50-70 см. Встановіть каркас. Склити його або натягніть плівку, прибивши її за допомогою тонких дерев'яних рейок. Теплиці з полікарбонату збирають по заводській інструкції, що додається до виробу.
4
Всередині теплиці облаштуйте кілька грядок. Найкраще їх трохи підняти над рівнем землі, на 50 см, і оснастити бортиками, тоді рослинам буде тепліше. Грядки заповніть гілками і соломою, зверху покладіть компост або гній, на них насипте шар родючого грунту. В результаті біоматеріали будуть поступово гнити всередині грядки і давати овочам, які ви вирощуєте, тепло і поживні речовини.