Як чистити срібло содою. Як очистити пожовкле срібло.

Срібло - красивий і популярний в побуті метал, посуд з нього міцна і корисна - завдяки іонізації, прикраси відносно недорогі і стильні. Але срібні вироби мають властивість темніти або тьмяніти з часом. Для багатьох виробів це навіть є ознакою шляхетності, однак, якщо вас не влаштовує подібний вид ваших речей, то срібло досить легко піддається очищенню. Один з поширених способів - чистка виробів харчової содою.
Вам знадобиться
  • - мильний розчин;
  • - содовий розчин
  • - чиста ганчірочка.
Інструкція
1
Перед тим як чистити срібло, необхідно потримати виріб в мильній воді, щоб підготувати поверхню до контакту з двовуглекислим натрієм (содою) і потім промити.
2
Приготуйте содовий розчин (на 0,5 л води 1-2 столові ложки соди) і поставте на вогонь. Коли вода закипить, киньте в розчин шматочок харчової фольги. Опустіть срібний виріб на 10-15 секунд, після цієї процедури - промийте.
3
Якщо виріб треба позбавити від чорноти, то тут доведеться застосувати деякий фізичне зусилля. Розведіть соду водою до консистенції кашки, нанесіть на м'яку ганчірочку або пальці і протріть виріб. Будьте акуратні, щоб не подряпати його.
4
Якщо треба почистити відразу кілька срібних виробів, то використовуйте наступний рецепт: на дно каструлі або будь-який інший посуду покладіть лист харчової фольги, закріпіть за краї. Налийте розчин: 0,5 л гарячої води, 1-2 ст.л. питної соди, 1 ст.л. солі. Викласти срібні предмети на кілька хвилин. Промийте і витріть насухо.
Зверніть увагу
Чому срібло втрачає свій зовнішній вигляд? Відповідь на це питання допоможе уникнути можливих ошібок.1. Висока вологість - постарайтеся уникати місць зберігання срібних виробів з підвищеною вологістю (ванна, близькість плити і т.д.). 2. Взаємодія з парфумом, потовими виділеннями власника - намагайтеся приймати душ, займатися господарськими справами, знявши украшенія.3. Зберігання біля ліків - контакт з молекулами деяких хімічних препаратів призводить до потемніння і потускнению срібла, уникайте етого.4. Найчастіше срібло реагує на стан здоров'я власника - в даному випадку, звичайно, важливіше ваше здоров'я, а не блякле прикраса - будьте здорові!
Корисна порада
Срібні вироби не вимагають складного догляду, достатньо раз на один-два місяці чистити їх і бажано полірувати - м'якою сухою ганчірочкою, замшею, фланеллю. Якщо у вас не виходить самостійно відчистити виріб - віднесіть його в ювелірну майстерню.