Як точити кільця.

Токарний верстат в умілих руках здатний творити чудеса. Зрозуміло, щоб виточити на верстаті нехитру циліндричну деталь, не потрібна висока кваліфікація. А як бути, якщо вам належить, наприклад, виготовити дерев'яні кільця , а токарного верстата під рукою немає? Тут без професійних хитрощів і навички не обійтися. Втім, знадобиться також електродриль.
Вам знадобиться
  • - електродриль;
  • - дерев'яна заготовка;
  • - різці;
  • - гострий ніж;
  • - аркуш паперу;
  • - невеликий молоток.
Інструкція
1
Підберіть підходящу для виготовлення кілець заготовку. Це може бути округла товста палиця або сучок. Краще піддається обробці сирий матеріал. Багато чого буде залежати і від породи деревини. Зупиніть свій вибір на чорному горісі, буку, березі або клені. Дуже хороші кільця вийдуть зі свіжої яблуні. Якщо ви хочете отримати виріб красиве за кольором, з розлученнями, використовуйте ядро горобини, хоча вона більш примхлива і вимагає обережного поводження.
2
Виготовте оправлення, яка буде кріпитися на дриль для обробки кілець. Для такої оправлення використовуйте дерев'яний циліндр діаметром 30-40 мм і довжиною 45 мм. Зміцніть оправлення на хвостовику електродрилі, щільно насадивши на шпиндель.
3
Зробіть наполегливу стійку для різального інструменту, підігнавши її по висоті так, щоб точильний інструмент знаходився на рівні осі шпинделя дриля.
4
Маленьким круглим різцем виконайте в оправці отвір глибиною близько 15 мм. Зачистіть стінки утворився отвори на конус, використовуючи для цього ніж. У цей отвір вставте із зусиллям заготовку. Відріжте від заготівлі кілька гуртків товщиною 5 мм (по числу кілець).
5
Зміцніть гурток в оправці і підрівняйте його по площині торця ударами невеликого молотка. Якщо діаметр отвору оправлення менше діаметра гуртка, оберніть коло одним-двома шарами паперу.
6
Дриль прикріпіть струбцинами до стільця, табуретці або столу (верстата). Невеликим різцем висвердлите в гуртку отвір і розточити його до потрібного розміру. Дриль при цьому включайте короткими імпульсами лівою рукою і тільки на час обточування деталі. Якщо з першого разу кільце не вийде таким, як вам хотілося б, не впадайте у відчай. Майстерність приходить з досвідом.
7
Готові кільця обробіть кінчиком гострого ножа, знявши внутрішню фаску. Всі поверхні кілець (зовнішні і внутрішні) обробіть наждачним папером різної зернистості, починаючи з більш грубою і закінчуючи дрібнозернистої.