Як перевірити асинхронний двигун. Як перевірити обмотку електродвигуна спомощью мультиметра.

Асинхронні двигуни трифазного струму широко застосовуються в різних галузях промисловості, у тому числі і в автомобільній. Принцип дії такого двигуна заснований на перетворенні електричної енергії змінного струму в механічну енергію за допомогою використання обертового магнітного поля. У деяких випадках виникає необхідність перевірити правильність підключення обмоток двигуна.
Вам знадобиться
  • - акумуляторна батарея;
  • - мегаомметр;
  • - мілівольтметр.
Інструкція
1
Для перевірки правильності з'єднань трифазних обмоток необхідно визначити початок і кінець кожної з фаз. Приготуйте для цього милливольтметр і мегаомметр.
2
Спочатку за допомогою контрольної лампи визначте приналежність того чи іншого висновку обмотки окремої фазі. Після цього до однієї з фаз приєднаєте через рубильник джерело постійного струму. Джерело живлення повинен бути таким, щоб по обмотці електричного двигуна проходив невеликий струм (підійде акумулятор, розрахований на напругу 2В). У ланцюг включите також реостат для зменшення струму.
3
Увімкніть рубильник. У момент початку електричного з'єднання, а також при розмиканні ланцюга в обмотках двох решти фаз буден наведена електрорушійна сила. Напрямок електрорушійної сили визначається полярністю кінців обмотки перевіреній фази, в яку включена акумуляторна батарея.
4
Зверніть увагу на те, в якому напрямку при включенні і виключенні рубильника відхиляється стрілка мілівольтметра, який повинен бути по черзі приєднаний до вивідних кінців двох інших фаз. Якщо до «початку» підключений «плюс» акумулятора, а до «кінця» - «мінус», то при відключенні рубильника на інших фазах буде «плюс» на початкових висновках і «мінус» на кінцевих. При замиканні ланцюга полярність на залишилися фазах буде зворотною зазначеної вище.
5
Якщо електро двигун має три висновки при з'єднанні обмотки по типу «трикутник» або «зірка», перевірте правильність з'єднання, підключивши знижена напруга до двох висновків. При цьому вольтметром виміряйте напругу між третім висновком та іншими висновками, підключеними до мережі. Якщо з'єднання правильне, ці напруги будуть рівні половині величини напруги, прикладеної до двох висновків.
6
Описані заміри проведіть не менше трьох разів, щоразу підбиваючи ток до різної парі висновків. Якщо фаза приєднана невірно, то при двох спробах з трьох величини напруги між третім висновком і рештою будуть різними.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hU9krurbi0c