Як визначити ступінь сколіозу.

Сколіоз - це складна деформація хребта, яка має різні причини і підрозділяється на 4 класифікації. Діагноз ступеня викривлення встановлюється після огляду і рентгенологічного дослідження за ступенем відхилення від норми, определяющейся в градусах.
Інструкція
1
Рентгенологическая класифікація сколіозу проводиться за методом Чаклина В.Д. Перша ступінь сколіозу - це діагноз, який ставлять в тому випадку, якщо кут відхилення хребетного стовпа від норми дорівнює 1-10 градусам. Крім кута відхилення на рентгенівському знімку можна виявити об'єктивні ознаки при огляді. Голова у пацієнта може бути опущена, плечі зведені, одне надпліччя вище іншого. Також може спостерігатися асиметрія талії, при нахилі вперед виявляється дуга; якщо пацієнт випрямляється, то дуга на хребті стає непомітною.
2
Діагноз "сколіоз другого ступеня" ставлять при рентгенологічному обстеженні, коли кут відхилення хребта становить 11-25 градусів. З'являється асиметрія шиї, таз пацієнта розташований нерівномірно і опущений на стороні викривлення, поперековий відділ має глибокий валик, в той час як грудний відділ має значне випинання. Якщо при першого ступеня захворювання кривизну можна виявити лише при нахилі, при другого ступеня кривизна видна при будь-якому положенні тіла.
3
Третя ступінь сколіозу . Рентгенограма показує кут відхилення хребта на 26-50 градусів. Пацієнт перекошений, спостерігається сильно окреслений реберний горб з одного боку і западання ребер з іншого боку, м'язи запалі, на стороні перекосу дуги ребер зближені з клубової кісткою.
4
Остання четверта ступінь сколіозу характеризується кутом нахилу на рентгенограмі більш 50 градусів, пацієнт повністю зігнутий, ребра в місці вигину западають один на одного, в той час як з іншого боку м'язи натягнуті до межі і міжреберні простору максимально розтягнуті.
5
Третя і четверта ступінь - це дуже важка форма сколіозу , яка найчастіше прогресує і призводить до повної знерухомлених. Порушується функція серця, легенів, тазових органів, що призводить пацієнта до інвалідності.
6
Форма викривлення при будь-якого ступеня сколіозу може бути С-подібна, коли викривлення дугою, S-образна - з двома дугами, Е-подібна - з трьома і більше дугами.
7
Локалізація викривлення буває в області шийно-грудного відділу, грудного відділу, груднопояснічного, поперекового і попереково-крижового.
8
Якщо вам поставили діагноз "сколіоз", ви повинні дотримуватися всі рекомендації лікаря, систематично проходити повторні обстеження.