Як дізнатися розмір протигаза.

За часів СРСР практично в кожному будинку був, як мінімум, один протигаз, виданий в школі, вузі чи на роботі. Тепер, при необхідності, протигаз можна купити у спеціалізованому магазині.
Вам знадобиться
  • - сантиметр.
Інструкція
1
Перед тим купувати або замовляти через надійний інтернет-сайт протигаз, вам необхідно дізнатися, який саме розмір вам підійде. Існує кілька способів визначення розмір а протигаза, залежно від методу вимірювання, а також марки.
2
Якщо ви збираєтеся купувати протигаз зі шолом-маскою (ГП-5, РШ-4, ПМГ, ПБФ), дізнатися свій розмір ви зможете двома способами.
3
Візьміть сантиметр і виміряйте довжину замкнутої лінії, яка повинна проходити через верхівку, підборіддя і щоки. Потім виміряйте довжину лінії, що з'єднує вушні раковини і проходить через надбрівні дуги. Складіть результати першого і другого вимірів. Округліть підсумковий результат до 0,5 або одиниці.
4
Дізнайтеся свій розмір . Так, якщо в сумі у вас вийшло до 92 см, то вам слід купувати протигаз розмір а «0», від 92 до 95,5 см - «1», від 95,5 до 99 см - «2», від 99 до 102,5 см - «3», більш 102,5 - «4».
5
При другому способі вимірювання голови для протигаза одній з цих марок вам буде цілком достатньо дізнатися довжину лінії, що проходить через верхівку, підборіддя і щоки. Якщо довжина до 63,5 см, то це буде відповідати розмір у «0», від 63,5 до 65,5 см включно - «1», від 66 до 68 см - «2», від 68,5 до 70,5 - «3», а більше 71 см - «4».
6
Якщо ви плануєте придбати протигаз з регульованими ззаду гумками (ГП-7, ПМК), то вам доведеться зробити виміри дещо іншого характеру. Візьміть сантиметр і виміряйте горизонтальну окружність голови (приблизно так само, як це робиться при підборі головного убору).
7
Якщо довжина кола склала до 56 см, то, значить, вам слід купувати протигаз цих марок, що має розмір «1», від 56 до 60 см - «2», більше 60 см - «3».
8
Перед тим як остаточно упевнитися в правильності свого вибору, приміряйте протигаз обраної вами марки. Не забудьте перед приміркою прибрати волосся так, щоб вони не порушували його герметичності.