Як підвищити грамотність дитини.

Є діти, які з самого початку навчання письму практично не роблять помилок. Вчителі їх хвалять, а батьки менш грамотних однокласників ставлять у приклад своїм дітям і сподіваються, що і їх дитина навчиться писати настільки ж добре і правильно, як відмінниця Таня. Між тим одного тільки прикладу сусідки по парті тут недостатньо. Розвинути чуття мови у дитини можна, але для цього знадобиться комплекс заходів.
Вам знадобиться
  • - книги;
  • - комп'ютер з текстовим редактором;
  • - аккаунт у соціальній мережі;
  • - «Ерудит» та інші ігри з буквами;
  • - збірник рухливих ігор на увагу;
  • - настільно-друковані ігри;
  • - викладач іноземної мови.
Інструкція
1
Перегляньте зошити свого дитини і постарайтеся класифікувати його помилки. Вони бувають від неуважності, від того, що дитина погано запам'ятав якісь правила правопису, але можуть бути порушення мови або нервової діяльності. Нерідко причиною неграмотності є дислексія. Навіть доросла людина часто робить на листі ті ж помилки, що і в усному мовленні. Наприклад, він постійно замінює одну голосну букву іншою, і каже точно так же. Замість «и» він вимовляє «у» або «о», плутає приголосні. В цьому випадку може бути достатньо кількох візитів до логопеда. Але може знадобитися консультація невропатолога або дитячого психолога.
2
Розвивайте фонематичний слух дитини . Якщо ви до школи не укладали звукові моделі слів - саме час цим зайнятися. Поясніть йому, які існують звуки і як вони позначаються на листі. Не всі слова пишуться так, як чуються, і дитина повинна засвоїти цю різницю.
3
Якщо порушень мови немає, але присутня явна неуважність, постарайтеся позбавити свого школяра від цього недоліку. Є чимало ігор на увагу, і проводити їх можна в будь-який час, в тому числі на прогулянці. Підберіть такі, в ході яких кожен учасник повинен буде чітко виконувати завдання. Це можуть бути класики, коли треба строго дотримувати послідовність рухів, вправи зі скакалкою, з м'ячем. Не нехтуйте словесними і настільно-друкованими іграми, коли потрібно точно порахувати, наприклад, кількість кроків або назвати місто на ту букву, на яку закінчується назва попереднього. Вам можуть надати велику допомогу покупні або саморобні гри з буквами, начебто «Склади слово» або «Ерудит». Дитині зрозуміла задача, і він мимоволі буде прагнути складати слова правильно.
4
Постарайтеся долучити дитини до читання. Не всі діти люблять книги, проте в цій ситуації вас може дуже виручити комп'ютер або пристрій для читання електронних книг. Багато сучасні діти більш охоче сприймають текст з екрану, ніж з паперових сторінок. Тим більше що потрібне твір дуже часто можна знайти в інтернеті швидше, ніж в бібліотеці. Якщо дотримуватися правил гігієни, то ніякого шкоди зору дитини комп'ютер не нанесе.
5
Поставте текстовий редактор з перевіркою орфографії. Поясніть дитині, що програма його перевіряє, але вона і сама може іноді помилятися. Її можна вчити, але для цього треба самому точно знати, як пишеться те чи інше слово. Не бійтеся, що ваш учень звикне покладатися на програму. У будь-якому випадку ви таким чином активізуєте його зорову пам'ять, і правопис багатьох слів він запам'ятає автоматично.
6
Можуть допомогти і деякі комп'ютерні ігри, на зразок «Поля чудес». В них треба відгадати задумане слово. Але визначити його можна тільки тоді, коли знаєш, як воно пишеться. Такі ігри можна проводити і за допомогою аркуша паперу і олівця.
7
Не бійтеся соціальних мереж. Звичайно, сторінку дитини і його контакти необхідно контролювати. Ви легко це зумієте, якщо володієте комп'ютером краще вашого малюка. Постарайтеся забезпечити своєму школяру таке коло спілкування, в якому прийнято писати грамотно. Поясніть, що соціальні мережі існують не тільки для того, щоб побалакати з сусідом по парті. Можна, наприклад, отримати консультацію з будь-яким викладачем. Це особливо важливо, якщо дитина чимось всерйоз захоплений і у нього є питання, які він хотів би задати компетентній людині. Навчіть його перевіряти свої повідомлення. Поясніть, де в інтернеті можна знайти словники і як ними користуватися.
8
Віддайте дитини в гурток іноземної мови. Освоюючи логіку незнайомій для нього промови, він підсвідомо почне осягати і важкі для нього явища рідної мови. У людей, які з дитинства знають кілька мов, зазвичай не буває проблем з грамотністю. Навіть якщо ваш учень не опанує досконало англійською або французькою, отримані знання ніколи не будуть зайвими.