Як розпізнати кісту зуба.

Не секрет, що здорова, сяюча посмішка - запорука успіху і привабливості. І в сучасному світі, в гонитві за останніми новинками в індустрії моди і краси, питання профілактики та лікування стоматологічних захворювань стають все актуальнішою. Однак існує ряд прихованих захворювань зубощелепної системи, які можуть призвести в кінцевому підсумку до серйозних проблем, аж до втрати зубів.
Вам знадобиться
  • - консультація у лікаря-стоматолога;
  • - рентгенівський знімок;
  • - повторна консультація.
Інструкція
1
До таких захворювань належать кісти - порожнини округлої форми, заповнені рідиною. Причиною їх виникнень є інфекційний агент, який може заноситися в тканини при неправильному лікуванні каналу зуба , травмі, глибокому карієсі, хронічному гаймориті. У процесі боротьби імунної системи організму людини, навколо вогнища з мікроорганізмами утворюється сполучнотканинна капсула, заповнена імунними клітинами.
2
Кісти зуба розташовуються в альвеолярної кістки, що оточує зуб, і можуть тривалий час розвиватися без будь-яких симптомів. Коли рекомендується звернутися до лікаря-стоматолога? Якщо у вас з'явилися ниючі, довго не проходять болі в щелепі, які найчастіше з'являються після переохолодження, вживання в їжу гарячих або холодних продуктів, солодкого, негайно відвідайте стоматологічну поліклініку і пройдіть консультацію у стоматолога-терапевта.
3
Вам буде призначено відвідування рентгенівського кабінету для отримання або прицільного знімка, або рентгенівського знімка обох щелеп - ортопантомограма. Він чітко відобразить стан зубів і навколишнього його кісткової тканини, допоможе виявити патологічний осередок.
4
Запишіться на повторний прийом до стоматолога-терапевта для консультації з приводу даних рентгенівського знімка.
5
Залежно від розмірів кісти і стану навколишніх тканин, залучених в патологічний процес, вам буде призначено лікування - консервативне або хірургічне.
Корисна порада
Для попередження розвитку ускладнених форм карієсу з розвитком кісти, вам рекомендується відвідувати лікаря-стоматолога не рідше ніж раз на пів року. Якщо ж ви залишаєтеся незадоволені проведеним лікуванням в даній клініці, оскільки не відчуваєте почуття довіри до лікуючого лікаря, не сповільнюйте з пошуком нової стоматологічною поліклінікою.
Кіста - це в багатьох випадках доброякісне утворення яєчника, порожнина, наповнена рідиною. Однак, незважаючи на те, що кіста іноді ніяк себе не виявляє, виявити її можна, а лікувати необхідно.
Інструкція
1
Зверніть увагу: кіста може бути: - фолікулярна; - кіста жовтого тіла; - параоваріальная.Ето найбільш часто зустрічаються типи кісти. Залежно від типу, розрізняються і симптоми, що супроводжують її появу. Але так як деякі з подібних утворень ніяк себе не проявляють, достовірно діагностувати їх можна тільки при огляді або за допомогою УЗД.
2
Якщо ваш вік - 40 років і більше і до цієї пори ні при плановому огляді у гінеколога, ні за допомогою УЗД кісту у вас виявити не вдалося, то це ще не означає, що в Надалі у вас не з'явиться це освіта. Жінки від 40 років і старше входять до групи ризику, тому що з віком ймовірність виникнення кісти зростає. Тому навіть якщо ви не відчуваєте ніякого дискомфорту при сечовипусканні або при місячних, обов'язково проходите плановий огляд у гінеколога не рідше 1 разу на рік. Крім цього, під час і після клімаксу зростає ризик виникнення кісти жовтого тіла.
3
Основними симптомами фолікулярної кісти є: - біль внизу живота; - хворобливий менструальний цикл; - порушення менструального циклу; - рясні кровотечі під час менструального циклу.
4
Під час вагітності може виникнути кіста жовтого тіла. Однак якщо ви з якихось причин зробили аборт, то така кіста поступово розсмокчеться самостійно. Тим не менш, аборт може призвести до безпліддя, викликаного СПКЯ (синдромом полікістозу яєчників).
5
Параовариальная кіста зазвичай протікає безсимптомно: хворобливих відчуттів у жінки немає, місячні регулярні. Але якщо кіста цього типу починає збільшуватися в розмірах, то можуть з'явитися такі ознаки цього процесу: - біль внизу живота; - дуже часті позиви до сечовипускання; - нудота і блювота, біль у животі, підвищена температура (як під час нападу апендициту) у разі так званого перекручення ніжки кісти.
6
Не лікуйте кісту народними засобами. При виникненні перших же ознак її появи, негайно звертайтеся до гінеколога. У разі синдрому «гострого живота» (при перекруте ніжки кісти) викликайте швидку допомогу. У будь-якому віці періодично обстежуйтеся у гінеколога.